4 TB HDD önerisi

Millerogness

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kamu Sektörü
Merhaba arkadaşlar;

4 TB'lık bir harddisk alacağım fakat hangisini almam gerekli, karar veremedim.
Herhangi bir oyun, sistem, program yüklenmeyecek sadece depolama için kullanılacak.
Hangisini almamı tavsiye edersiniz, aralarında epey fiyat farkı olanlar da var çünkü.

1. WD Green WD40EZRX Dahili sabit disk (SATA 600, 4 TB, 64 MB ara, 8,9 cm (3,5 inç)): Amazon.com.tr
  2. WD BLUE 3,5" 4TB 64MB 5400RPM WD40EZRZ: Amazon.com.tr
  3. 4 TB masaüstü Mainstream SATA: Amazon.com.tr
  4. WESTERN DIGITAL Blue WD40EZRZ 4TB 64MB 5400RPM SATA 6.0Gb/s 3.5 HDD: Amazon.com.tr
  5. Seagate 4 TB HDD SATA sabit disk: Amazon.com.tr
Şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kıyaslama pek adil görünmüyor. Bir tanesi 7200 Rpm iken bir diğeri 5400 Rpm. HDD konusunda bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadığım için firmaların satış sonrası hizmetlerini bilmiyorum. Eğer ki satış sonrası hizmetleri aynı ise performans olarak daha iyi olanı satın almanızı öneririm.

hocam sadece depolama için kullanacaksınız en ucuzunu alın geçin düşünmeye fazla gerek yok rpm değerleri sadece depolama için kullanılacak kullanıcıları pek ilgilendirmez

4 TB olanını alın.

Anlayamıyorum, bu tür konular çok açılıyor. Hangi ekran kartını alayım, hangi RAM daha iyi vs. Ne derece bir performans beklentiniz var ki de bu kadar titiz davranıyorsunuz, sadece depolama için kullanılacak bir HDD için. Ucuz olanı alın geçin işte...
Tamamdır, teknoloji forumunda bundan sonra "Köpeğim az havlıyor, acaba bana küstü mü?" gibi konuları daha çok açarız üye arkadaşlarla sizin için.

Neyini anlamıyorsunuz, bende bunu anlayamıyorum. Hepsi 4 TB ve arasında 200 TL fark far, bilmediğimiz içinde soruyoruz depolama için kullanacağız fark eder mi diye. Sırf yorum olsun diye yorum atmışsınız, sağ olun. Tebrik ediyorum. 👏

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar;

4 TB'lık bir harddisk alacağım fakat hangisini almam gerekli, karar veremedim.
Herhangi bir oyun, sistem, program yüklenmeyecek sadece depolama için kullanılacak.
Hangisini almamı tavsiye edersiniz, aralarında epey fiyat farkı olanlar da var çünkü.

1. WD Green WD40EZRX Dahili sabit disk (SATA 600, 4 TB, 64 MB ara, 8,9 cm (3,5 inç)): Amazon.com.tr
  2. WD BLUE 3,5" 4TB 64MB 5400RPM WD40EZRZ: Amazon.com.tr
  3. 4 TB masaüstü Mainstream SATA: Amazon.com.tr
  4. WESTERN DIGITAL Blue WD40EZRZ 4TB 64MB 5400RPM SATA 6.0Gb/s 3.5 HDD: Amazon.com.tr
  5. Seagate 4 TB HDD SATA sabit disk: Amazon.com.tr
Şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
İyi sosyaller.
Seagate kraldır.

4 TB olanını alın.

Anlayamıyorum, bu tür konular çok açılıyor. Hangi ekran kartını alayım, hangi RAM daha iyi vs. Ne derece bir performans beklentiniz var ki de bu kadar titiz davranıyorsunuz, sadece depolama için kullanılacak bir HDD için. Ucuz olanı alın geçin işte...
Çok yanlış düşünüyorsun ,Seagete diğerleine gore çok daha iyi ve güvenilirdir. @Aidra arkadaşın önerdiğini almanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı