4 yıl kullanılacak Asus Z97 PRO/ROG Z97 Hero, i7 4790K Sistem Toplama

Makaleler
25
4 yıl boyunca kullanabileceğim bir masaüstü toplayacağım. Ancak Asus Z97 PRO/ROG Z97 Hero / MSI Gaming 5 Z97 arasında karasızım. İntel 4790k - Asus DirectCU 2 R9 290 oc - Cooler Master 690 III kasa seçtim. Bunlarla birlikte 1600 MHz CL9 Vengeance RAM seçtim. Seçimleri değerlendirip en iyi otomatik OC potansiyeli olan anakartı seçmeme yardımcı olursanız sayenizde iyi bir PC toplayabilirim. Vatan’daki çalışan bana Intel işlemci ile NVİDİA GTX 780 alırsam daha yüksek performans alacağımı ve daha iyi uyumluluk olacağını söylemişti ancak FPS değeri olarak 290 daha yüksek çıkıyor. Araştırmalarımda bu konuda da yardım ederseniz mutlu olurum.

Ekran kartı olarak tavsiyem GTX 970 olacaktır zira hem performans hem de fiyat konusunda başarılı bir kart. Alternatif olarak yeni Tonga mimarili R9 285’e de bakabilirsiniz. Ankart olarak da Hero veya Gaming 5 iyi bir OC sonucu sunacaktır. Kartlarında yonga seti aynı. Burada bakmanız gereken nokta faz sayısı ve kullanılan MOSFET teknolojisi. ASUS DIGI+ adını verdiği teknolojiyi kullanıyor. MSI ise DrMOS ve Military Class ile ön planda. Her iki üretici de iyidir. Gerisi bütçenize kalmış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı