40.000 - 45.000 TL sistem önerisi

Kullanım amacınızı belirtirseniz çok daha rahat yardımcı olabiliriz. Çünkü her türlü donanımın farklı avantajı ve işlevi var. Mesela profesyonel iş olarak Nvidia ekran kartları daha öndeyken AMD ekran kartlarından birim fiyata daha yüksek oyun performansı alabiliyorsunuz.
Başka bir örnek mesela 1080p çözünürlükte R5 5600 veya i5 12400F yanına RTX 3080 kullanmak darboğaza sebep olurken 1440p çözünürlükte problem olmuyor.
kullanım amacım sadece oyun olacak fakat amd ekran kartı istemiyorum. 3080 veya 3090 ekran kartı kullanarak bu fiyat aralığında en iyi sistemi toplayabilmem konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Ve ekranı da 2 k almayı düşünüyorum

Müsait olunca yardımcı olacağım.

RAM'leri ihtiyacınıza göre 2x8 veya 4x8 yapabilirsiniz.
@452252 'un attığı sisteme göre işlemcisi daha zayıf ancak SSD, monitör ve anakart bakımından daha iyi. 1440p çözünürlük istediğimiz için işlemciden kısma gibi bir lüksümüz bulunuyor.
Şahsi kanaatim, DDR5 sistem isteniyorsa ve çok acil değilse yeni nesil işlemci ve kartları beklemek daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
2X:
46200TL tutuyor bu sistem.

Müsait olunca yardımcı olacağım.

RAM'leri ihtiyacınıza göre 2x8 veya 4x8 yapabilirsiniz.
@452252'un attığı sisteme göre işlemcisi daha zayıf ancak SSD, monitör ve anakart bakımından daha iyi. 1440p çözünürlük istediğimiz için işlemciden kısma gibi bir lüksümüz bulunuyor.
Şahsi kanaatim, DDR5 sistem isteniyorsa ve çok acil değilse yeni nesil işlemci ve kartları beklemek daha iyi olacaktır.

Hocam teşekkür ederim öncelikle fakat birkaç sorum olacak; birincisi, monitör olarak G-Sync destekli bir model almam gerek miyor mu? Çünkü NVIDIA ekran kartı kullanacağım. İkincisi, sizin önerdiğiniz kule tipi soğutucu yerine sıvı soğutucu daha iyi olmaz mıydı? Ve son olarak DDR5 sistem çok gerekli mi sizce?

Hocam teşekkür ederim öncelikle fakat birkaç sorum olacak; birincisi, monitör olarak G-Sync destekli bir model almam gerek miyor mu? Çünkü NVIDIA ekran kartı kullanacağım. İkincisi, sizin önerdiğiniz kule tipi soğutucu yerine sıvı soğutucu daha iyi olmaz mıydı? Ve son olarak DDR5 sistem çok gerekli mi sizce?
1. Attığım monitör Nvidia tarafından G-Sync Compatible sertifikası almış bir modeldir.
2. Kule tipi soğutucu o işlemci için yeterli.
3. Şimdiki nesil işlemci ve ekran kartları için DDR5 çok fark yaratmıyor ancak sonraki nesillerde daha iyi hale gelecektir.

2X:

Böyle bir sistem toplanabilir şahsen.

Belirtmeyi unutmuşuz sistemin fiyatı 45600 TL civarı tutuyor. Ekran kartının fiyatı yükselmiş. Bu modelle değiştirilebilir:

Şahsen yerinizde olsam böyle bir sistem toplardım.

Belirtmeyi unutmuşuz sistemin fiyatı 45600 TL civarı tutuyor. Ekran kartının fiyatı yükselmiş. Bu modelle değiştirilebilir:

Şahsen yerinizde olsam böyle bir sistem toplardım.
hocam rahatsız ediyorum kusura bakmayın da aklıma takılan bir soru var yardımcı olursanız sevinirim. 27 eylülde çıkacak olan ryzen 7000 serisi işlemciler AM5 soketli anakartlarda kullanılacakmış. Haliyle de ddr5 ram kullanmak gerekiyormuş. Yani bu işlemcileri beklersem eğer ddr5 sistem toplamak zorunda mıyım ? Fiyat da haliyle 50binleri geçer sanırım.

Hocam rahatsız ediyorum kusura bakmayın da aklıma takılan bir soru var yardımcı olursanız sevinirim. 27 Eylül'de çıkacak olan Ryzen 7000 serisi işlemciler AM5 soketli anakartlarda kullanılacakmış. Haliyle de DDR5 RAM kullanmak gerekiyormuş. Yani bu işlemcileri beklersem eğer DDR5 sistem toplamak zorunda mıyım? Fiyat da haliyle 50binleri geçer sanırım.

Zorundasınız hocam. AM5 soket anakarta mecbur DDR5 RAM almanız lazım. Ryzen 5 7600X'in 299 dolara satılacağı söyleniyor. Bu da TL olarak 5.468'e tekabül ediyor. AM5 soket anakartların fiyatları ne civarda olur orası meçhul.

Geri
Yukarı