40.000-50.000 TL Gaming laptop önerisi

Modelden modele farklılık gösteriyordur ancak genel olarak HP ve Acer markalarına karşı bir ön yargım var diyebilirim.(yine de bu ürünü listeme ekledim) peki sizin Acer'i ASUS'a tercih etme sebebiniz nedir?

Kendim Acer Predator Helios 16 Neo modelini kullanıyorum i9 13900HX RTX4070 var memnumum her şeyi açıyor ama işlemci çok güçlü olduğu için ister istemez ısınıyor ama bu işlemiciyi bence gayet iyi soğutmaya çalışıyor eskidende hep Acer kullandım gayet memnumum şu anlık sorun yaşamadım

alabiliyorsanız bunu alın derim bu özelliklere göre fiyatı çok iyi

İkisi de IPS panel olarak gözüküyor, kalite farkı tam olarak nereden doğuyor söylemeniz mümkün mü? Bir de Acer'in ekran kartı watt değerini belirtmemişler kaç watt olduğunu biliyor musunuz?

TUF üzerinden giderek karşılaştırırsam, TUF 250 nit iken Nitro 16 400 nit panelle gelmekte. 140W.

TUF üzerinden giderek karşılaştırırsam, TUF 250 nit iken Nitro 16 400 nit panelle gelmekte. 140W.

Anladım. Peki işlemcisi hakkında ne diyorsunuz, Intel i7 13650HX'e kıyasla AMD Ryzen 7 7840HS nerede kalıyor tam olarak. Çokça gördüğümden mi yoksa başka bir sebepten ötürü mü bilmiyorum ama Intel'e karşı meylim var gibi. Aydınlatırsanız sevinirim 😅

Anladım. Peki işlemcisi hakkında ne diyorsunuz, Intel i7 13650HX'e kıyasla AMD Ryzen 7 7840HS nerede kalıyor tam olarak. Çokça gördüğümden mi yoksa başka bir sebepten ötürü mü bilmiyorum ama Intel'e karşı meylim var gibi. Aydınlatırsanız sevinirim 😅
Yaklaşık %10 falan 13650HX daha performanslı diyebilirim, verimlilik açısından 7840HS daha iyi.

Geri
Yukarı