40.000 Liraya Kadar Laptop Önerisi

Gunslinger

Kilopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce HP Victus ürününü aldım. 512 GB az olduğu için SSD alma planım vardı. Ürün elime ulaştıktan sonra HP'nin sitesinde aktifleştirdikten sonra bana gönderilen ürünün Victus by HP 16.1 inch gaming laptop PC 16-R0000 (76T03AV) olduğunu gördüm sonra kullanma kılavuzundan SSD takma talimatlarına baktım. Talimatlarda 2 slot olduğu gözüküyordu, ona güvenerek KC3000 2 TB aldım. SSD'yi kurmak için laptopun içini açınca tek slot olduğunu gördüm. İçindeki SSD'yi çıkarıp KC3000'ü takınca bir şoka daha uğradım çünkü SSD laptopun portuna sığmadı. Benimkinin slotu iki katmanlı SSD destekliyormuş meğer, bunu da Technopat forumunda aynı sorunu yaşayan bir arkadaşın açtığı konudan öğrendim. Ne HP'nin ne de Amazon'un sitesinde böyle bir bilgi yok. Zaten HP sitesinde ürünün detaylarına ulaşmak çok zor.
Ürün Amazon'da 2000 TL ucuzlamış, destekle konuştum ve ürünün içini açmama rağmen 30 gün içinde koşulsuz iade hakkımın olduğu söylendi. Sizce iade edip aynı ürünü 2000 TL ucuz halini mi almalıyım yoksa başka önerileriniz var mı? Çünkü sadece benim ürün değil çoğu laptopta indirim mevcut. AMD ile yaşadığım sorunlardan dolayı Ryzen işlemcili bir laptop almayı düşünmüyorum. Aldığım 4500 liralık SSD'de tekrar Victus alırsam elimde kalabilir çünkü Vatan'ın iadeyi kabul edip etmeyeceğinden emin değilim.
Acer AN515, Lenovo LOQ 15IRH8 seçenekleri gözüme çarptı. Lenovo'nun özelliklerinde 2 slot ve birinin 2280 ile yani KC3000 ile uyumlu olduğu yazıyor.
Şu an en aklıma yatan LOQ 15IR58 almak. Biliyorum çok uzun ve detaylı bir yazı yazdım ama bu kadar para vereceğim bir üründe tekrardan mağduriyet yaşamak istemiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gün önce HP Victus ürününü aldım. 512 GB az olduğu için SSD alma planım vardı. Ürün elime ulaştıktan sonra HP'nin sitesinde aktifleştirdikten sonra bana gönderilen ürünün Victus by HP 16.1 inch gaming laptop PC 16-R0000 (76T03AV) olduğunu gördüm sonra kullanma kılavuzundan SSD takma talimatlarına baktım. Talimatlarda 2 slot olduğu gözüküyordu, ona güvenerek KC3000 2 TB aldım. SSD'yi kurmak için laptopun içini açınca tek slot olduğunu gördüm. İçindeki SSD'yi çıkarıp KC3000'ü takınca bir şoka daha uğradım çünkü SSD laptopun portuna sığmadı. Benimkinin slotu iki katmanlı SSD destekliyormuş meğer, bunu da Technopat forumunda aynı sorunu yaşayan bir arkadaşın açtığı konudan öğrendim. Ne HP'nin ne de Amazon'un sitesinde böyle bir bilgi yok. Zaten HP sitesinde ürünün detaylarına ulaşmak çok zor.
Ürün Amazon'da 2000 TL ucuzlamış, destekle konuştum ve ürünün içini açmama rağmen 30 gün içinde koşulsuz iade hakkımın olduğu söylendi. Sizce iade edip aynı ürünü 2000 TL ucuz halini mi almalıyım yoksa başka önerileriniz var mı? Çünkü sadece benim ürün değil çoğu laptopta indirim mevcut. AMD ile yaşadığım sorunlardan dolayı Ryzen işlemcili bir laptop almayı düşünmüyorum. Aldığım 4500 liralık SSD'de tekrar Victus alırsam elimde kalabilir çünkü Vatan'ın iadeyi kabul edip etmeyeceğinden emin değilim.
Acer AN515, Lenovo LOQ 15IRH8 seçenekleri gözüme çarptı. Lenovo'nun özelliklerinde 2 slot ve birinin 2280 ile yani KC3000 ile uyumlu olduğu yazıyor.
Şu an en aklıma yatan LOQ 15IR58 almak. Biliyorum çok uzun ve detaylı bir yazı yazdım ama bu kadar para vereceğim bir üründe tekrardan mağduriyet yaşamak istemiyorum.
Ryzenle nasıl bir sorun yaşadınız?

Birkaç gün önce HP Victus ürününü aldım. 512 GB az olduğu için SSD alma planım vardı. Ürün elime ulaştıktan sonra HP'nin sitesinde aktifleştirdikten sonra bana gönderilen ürünün Victus by HP 16.1 inch gaming laptop PC 16-R0000 (76t03av) olduğunu gördüm sonra kullanma kılavuzundan SSD takma talimatlarına baktım. Talimatlarda 2 slot olduğu gözüküyordu, ona güvenerek KC3000 2 TB aldım. SSD'yi kurmak için laptopun içini açınca tek slot olduğunu gördüm. İçindeki SSD'yi çıkarıp KC3000'ü takınca bir şoka daha uğradım çünkü SSD laptopun portuna sığmadı. Benimkinin slotu iki katmanlı SSD destekliyormuş meğer, bunu da Technopat forumunda aynı sorunu yaşayan bir arkadaşın açtığı konudan öğrendim. Ne HP'nin ne de Amazon'un sitesinde böyle bir bilgi yok. Zaten HP sitesinde ürünün detaylarına ulaşmak çok zor.

HP Victus alma.

Ryzenle nasıl bir sorun yaşadınız?

Driver, çökme ve ısınma sorunları yaşamıştım R5 2500 işlemci ile. Belki benim şanssızlığıma denk geldi bilemiyorum. Bu arada mühendislik okuduğum için modelleme uygulamalarını aktif olarak kullanacağım, eskiden Intel bu uygulamalarda daha iyi diye muhabbetler vardı. AMD ile aralarında çok fark yoksa Intel önceliğim.

Ben de pek düşünmüyorum, peki sizin bir tavsiyeniz var mıdır?

Driver, çökme ve ısınma sorunları yaşamıştım R5 2500 işlemci ile. Belki benim şanssızlığıma denk geldi bilemiyorum. Bu arada mühendislik okuduğum için modelleme uygulamalarını aktif olarak kullanacağım, eskiden Intel bu uygulamalarda daha iyi diye muhabbetler vardı. AMD ile aralarında çok fark yoksa Intel önceliğim.
r5 2500 ile 7 7840hs ile devasa bir fark var.

Bu arada 7840hs intel i7 13620h'yi geçiyor bayağı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de pek düşünmüyorum, peki sizin bir tavsiyeniz var mıdır?

Hocam MSI katana/bravo modellerine, HP Omen, ASUS TUF/Rog STRIX ve Dell modellerine bakabilirsiniz ama HP Victus'a göre pahalı gelebilir.

Acer Nitro'da tercih edebilirsiniz.

Rami 16 ama ekstra slot var, M2 için de aynı şekilde ekstra 4.0 slotu var ek olarak.
Monster pek önerilmiyor ama bakmak isterseniz diye attım.

İşlemcisi de iyi.

Yanıtlarınız için teşekkürler, Victus'u ve SSD'yi iade edip yerine Lenovo LOQ 15APH8 ve Kioxia 1TB Exceria Plus G2 tercih ettim. Laptopta takılı olarak, 2242 boyutunda 512 GB SSD geliyor. Diğer slot da iki katmanlı SSD'leri de destekliyor ama internette yazana göre her iki slotun da desteklediği maksimum kapasite 1 TB. Eğer bu laptopu alacaklar varsa sıkıntı yaşamasın diye yazdım.

Geri
Yukarı