40.000 TL bütçede sistem önerisi

TolgaKarabulut

Centipat
Daha fazla  
Özel bir şirkette otomasyon ile asit tahliyesi yapıyorum, işim biraz tehlikeli ve stresli. En son 2005 yılında aldığım PC ile uprade yaparak bugüne kadar yüksek meblağ harcama yapmadım. R7 240 /xeon 5450/ 8 GB 1333 RAM'ler ile idare ettim. Günümüz şartlarında para kazanmak gerçekten zor ama bir de evli çocuk sahibi isen daha zor. Çevremde herkes çalıştığı için doğru düzgün buluşamıyoruz bile.

Aklımda üst seviye beni çok uzun bir süre götürecek sistem dizmek istiyorum. donanımdan çok iyi anladığım için kararsız kaldığım tek konu fiyat konusu. hak ettiği ücret için yeni seri için AMD 7950 ve 7900 serisini almak istiyorum. 8 saat vardiyalı çalıştığım için değer mi diye kararsız kalıyorum, fikirlerinizi bekliyorum. fiyat yeterli mi ve değer mi? Monitör 4K almak istiyorum yeterse, sadece 3 bileşeni çalışan insan için uygun mu?

Bütçe 40.000TL
Aldığım ürünler:
  • Corsair 5000X kasa
  • FPS 1000W.
  • Corsair capallix 360.
Bu ürünleri geçen sene alabildim anca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel bir şirkette otomasyon ile asit tahliyesi yapıyorum, işim biraz tehlikeli ve stresli. En son 2005 yılında aldığım PC ile uprade yaparak bugüne kadar yüksek meblağ harcama yapmadım. R7 240 /xeon 5450/ 8 GB 1333 RAM'ler ile idare ettim. Günümüz şartlarında para kazanmak gerçekten zor ama bir de evli çocuk sahibi isen daha zor. Çevremde herkes çalıştığı için doğru düzgün buluşamıyoruz bile.

Aklımda üst seviye beni çok uzun bir süre götürecek sistem dizmek istiyorum. Donanımdan çok iyi anladığım için kararsız kaldığım tek konu fiyat konusu. Hak ettiği ücret için yeni seri için AMD 7950 ve 7900 serisini almak istiyorum. 8 saat vardiyalı çalıştığım için değer mi diye kararsız kalıyorum, fikirlerinizi bekliyorum. Fiyat yeterli mi ve değer mi? Monitör 4K almak istiyorum yeterse, sadece 3 bileşeni çalışan insan için uygun mu?

Bütçe 40.000TL
Aldığım ürünler:
  • Corsair 5000X kasa
  • FPS 1000W.
  • Corsair capallix 360.

@messinicocugu

Aklımda üst seviye beni çok uzun bir süre götürecek sistem dizmek istiyorum. donanımdan çok iyi anladığım için kararsız kaldığım tek konu fiyat konusu. hak ettiği ücret için yeni seri için AMD 7950 ve 7900 serisini almak istiyorum. 8 saat vardiyalı çalıştığım için değer mi diye kararsız kalıyorum, fikirlerinizi bekliyorum. fiyat yeterli mi ve değer mi? Monitör 4K almak istiyorum yeterse, sadece 3 bileşeni çalışan insan için uygun mu?

Bütçe 40.000TL
Aldığım ürünler:
  • Corsair 5000X kasa
  • FPS 1000W.
  • Corsair capallix 360.
Yeni çıkan serileri bekleyip ddr5 bir sistem toplamanızı öneririm.

Geri
Yukarı