40.000 TL laptop önerisi

Peki hangisi tercih edilmeli? Birçok konuda Nitro'nun önde olması ( RAM, SSD, işlemci, ekran Hz gibi) kafamı biraz karıştırıyor. Siz hangisini tercih ederdiniz?
Attığınız modelin 512 GB SSD, 16 GB RAM içeren varyantını bugün kullanmaya başladım. İlk bakış itibariyle cihazdan kesinlikle çok memnun kaldım. Sadece klavye aydınlatması ile ilgili bir problem yaşadım ve Sosyal'de bulduğum rehber yardımıyla sorunu kolayca çözebildim. (Rehber: Çözüm: Acer Nitro 16 klavye RGB'si değişmiyorsa ne yapılmalı?) Henüz tam anlamıyla kullanmaya başlayabilmiş değilim. Kurulum ve test aşamasındayım. Bunun yanı sıra tam hatırlayamamakla birlikte MSİ'ın Bravo serisi cihazlarında problemler yaşabildiğini duymuştum.

Attığınız modelin 512 GB SSD, 16 GB RAM içeren varyantını bugün kullanmaya başladım. İlk bakış itibarıyla cihazdan kesinlikle çok memnunum. Sadece klavye aydınlatması ile ilgili bir problem yaşadım ve Sosyal'de bulduğum rehber yardımıyla sorunu kolayca çözebildim. (rehber: Çözüm: Acer Nitro 16 klavye RGB'si değişmiyorsa ne yapılmalı?) henüz tam anlamıyla kullanmaya başlayabilmiş değilim. Halen kurulum ve test aşamasındayım ancak ürünün oldukça önerilen bir cihaz olduğunun da altıın çizmeliyim. Tam hatırlayamamakla birlikte MSI'ın bravo serisi cihazlarında problemler yaşabildiğini duymuştum.

Anladım hocam yani Nitro daha mantıklı. Bu arada sizce soğutması nasıl? Kasa kalitesi iyi mi ekranı hakkında görüşleriniz neler? Biraz bahsedebilir misiniz?

Anladım hocam yani Nitro daha mantıklı. Bu arada sizce soğutması nasıl? Kasa kalitesi iyi mi ekranı hakkında görüşleriniz neler? Biraz bahsedebilir misiniz?
Halen soğutmasını tam anlamıyla test edebildiğim söylenemez. Ancak Cinebench'te 10 dakika çoklu çekirdek testi sırasında fan sesi dahi duymadım. İşlemci sıcaklığı maksimum 90 dereceyi gördü. Aynı koşullarda testi yinelediğimde ise işlemci sıcaklığı maksimum 86 dereceyi gördü. 15 dakikalık Furmark testi sırasında GPU sıcaklığım Nitrosense'e göre maksimum 93 derece, Furmark'a göre maksimum 85 dereceyi gördü. Öte yandan kasa kalitesini çok beğendiğimi söyleyebilirim. Nispeten Nitro 16'nın rakibi sayılabilecek Tulpar T5 ve Victus 16 (S-0015NT) modellerini deneyimleme şansım da oldu. Kasa kalitesinde bari bir fark var diyebilirim. Eski bilgisayarım Abra A5 V16.4 olduğundan mıdır bilinmez ekranından çok memnun kaldım. Parlaklığı çok güzel ve renkleri çok canlı. Ayrıca bana genel cihaz ışık sızması, ölü piksel ve ghosting testini başarılı şekilde geçti. Az miktarda ghosting oluyor ama kabul edilebilir. Bahsettiğim test sonuçları da fena değildi. Kafamın takıldığı bir iki nokta var ki bu noktalar hakkında konu da açacağım.

Halen soğutmasını tam anlamıyla test edebildiğim söylenemez. Ancak Cinebench'te 10 dakika çoklu çekirdek testi sırasında fan sesi dahi duymadım. İşlemci sıcaklığı maksimum 90 dereceyi gördü. Aynı koşullarda testi yinelediğimde ise işlemci sıcaklığı maksimum 86 dereceyi gördü. 15 dakikalık FurMark testi sırasında GPU sıcaklığım NitroSense'e göre maksimum 93 derece, FurMark'a göre maksimum 85 dereceyi gördü. Öte yandan kasa kalitesini çok beğendiğimi söyleyebilirim. Nispeten Nitro 16'nın rakibi sayılabilecek Tulpar T5 ve Victus 16 (s-0015NT) modellerini deneyimleme şansım da oldu. Kasa kalitesinde bari bir fark var diyebilirim. Eski bilgisayarım Abra A5 v16.4 olduğundan mıdır bilinmez ekranından çok memnun kaldım. Parlaklığı çok güzel ve renkleri çok canlı. Ayrıca bana genel cihaz ışık sızması, ölü piksel ve ghosting testini başarılı şekilde geçti. Az miktarda ghosting oluyor ama kabul edilebilir. Bahsettiğim test sonuçları da fena değildi. Kafamın takıldığı bir iki nokta var ki bu noktalar hakkında konu da açacağım.

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı