Çözüm Acer Nitro 16 klavye RGB'si değişmiyorsa ne yapılmalı?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Selam. Bugün Nitro 16 cihazlarda başınıza gelebilecek bir sorun olan klavye RGB'sinin değişmemesinin çözümünü size aktaracağım. NitroSense'i açtınız ve klavye ayarı yapmak istediğinizde renklerin değişmediğini, sabit turuncu yandığını fark ettiniz. Bunun çözümü şu şekilde:

*Nitro Sense programını Denetim Masası'ndan tamamen kaldırın.
*TechPowerUp sitesinden en güncel Visual C++ Redistributable Runtimes All-In-One'ı indirin.
*Dosyayı ZIP'ten çıkarın ve install_all.bat dosyasını çalıştırın.
*Acer Destek'ten seri numaranızı veya model kodunuzu girerek en güncel NitroSense programını indirin.
*Nitro Sense'i kurun ve çalıştırın.
*Klavye ayar menüsünden RGB'nizi istediğiniz gibi ayarlayın.

Umarım bu sorununuzu çözmüştür. Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi günler :)

Son düzenleme:
@bilmemem az önce yaşadım. Freedos gelen cihaza kurulum yapınca klavye ışığı default olduğu gibi kalıyordu. Bir çözüm aradım ama başta bulamadım, yarım saat falan sürdü bulmam. Başka yaşayan insanlar olduğunu da görünce buraya da ekleyeyim dedim :)

@bilmemem az önce yaşadım. Freedos gelen cihaza kurulum yapınca klavye ışığı default olduğu gibi kalıyordu. Bir çözüm aradım ama başta bulamadım, yarım saat falan sürdü bulmam. Başka yaşayan insanlar olduğunu da görünce buraya da ekleyeyim dedim :)
Hocam iyi günler benim de klavye ışığı rengi değişmiyor. İlk başta değişiyordu daha sonralarda windows update güncelleme yapınca değişmemeye başladı bende çok takmadım kafaya. Sizde de hiç değişmediği oldu mu bu işlemleri yaptıktan sonra? Eğer olmadıysa deneyeyim ben de.

Hocam iyi günler benim de klavye ışığı rengi değişmiyor. İlk başta değişiyordu daha sonralarda windows update güncelleme yapınca değişmemeye başladı bende çok takmadım kafaya. Sizde de hiç değişmediği oldu mu bu işlemleri yaptıktan sonra? Eğer olmadıysa deneyeyim ben de.
Olmadı hocam. 1 aydır sorunsuz kullanıyorum.

Bende her açılışta turuncu renkte yanıyor en iyisi sizin yaptığınızı yapayım düzelir belki. Peki konuyla alakasız Amd software'yi kurdunuz mu. Oyun kısmında bende sadece entegre grafik gözüküyor. rtx 4060 gözükmüyor sizde de öyle mi?

Denedim hala aynı turuncu renk yanıyor. Her başlatmada turuncu performans modunda açılıyor. Nitro sense uygulaması açılınca mod rengi değişiyor ama klavye rengi hala sabit. Neyse çok da önemli bir detay değil bıraktım uğraşmıyorum daha.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı