40.000 TL sistem önerisi

Bütçe
40.000TL

MrOpposite

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bütçem 40.000 TL. RGB'ye gerek yok (kasada olabilir) çünkü masam yüzünden cam paneller duvara dönük oluyor. O yüzden cam kasaya da gerek yok fakat eğer ucuz ve kaliteli bir ters cam kasa bulabilirseniz yazabilirsiniz. Sistemin siyah olmasını (özellikle kasanın) tercih ederim çünkü güneş ışığı direkt masama vuruyor ve eğer beyaz bir sistem önerecekseniz kasa plastik olmasın çünkü sararıyor. İlk masaüstü bilgisayarım olacağı için yazacağım şeyler bütçeme uyar mı bilmiyorum fakat yine de yazacağım:
-32 GB RAM.
-Intel işlemci, AMD de olur.
-DDR5 (bütçeme uyar mı bilemiyorum, uymuyorsa DDR4 de olur)
-Wi-Fi anakart.
-Ekran kartı 8 GB'dan fazla olsa iyi olur, bunu buldum: https://www.amazon.com.tr/MSI-GEFORCE-VENTUS-RTX3060-1XHDMI/dp/B08WHJFYM8/ref=sr_1_1
-Monitörüm yok, önerirseniz çok iyi olur.
-CPU soğutucu.

Anakart, PSU ve SSD'den çok anlamadığım için onlarla alakalı şeyler eklemedim. Dediğim gibi ilk masaüstüm olacak bu sebeple bütçemi aşıyor olabilir.

Merhaba, bütçem 40.000 TL. RGB'ye gerek yok (kasada olabilir) çünkü masam yüzünden cam paneller duvara dönük oluyor. O yüzden cam kasaya da gerek yok fakat eğer ucuz ve kaliteli bir ters cam kasa bulabilirseniz yazabilirsiniz. Sistemin siyah olmasını (özellikle kasanın) tercih ederim çünkü güneş ışığı direkt masama vuruyor ve eğer beyaz bir sistem önerecekseniz kasa plastik olmasın çünkü sararıyor. İlk masaüstü bilgisayarım olacağı için yazacağım şeyler bütçeme uyar mı bilmiyorum fakat yine de yazacağım:
-32 GB RAM.
-Intel işlemci, AMD de olur.
-DDR5 (bütçeme uyar mı bilemiyorum, uymuyorsa DDR4 de olur)
-Wi-Fi anakart.
-Ekran kartı 8 GB'dan fazla olsa iyi olur, bunu buldum: Amazon.com.tr
-Monitörüm yok, önerirseniz çok iyi olur.
-CPU soğutucu.

Anakart, PSU ve SSD'den çok anlamadığım için onlarla alakalı şeyler eklemedim. Dediğim gibi ilk masaüstüm olacak bu sebeple bütçemi aşıyor olabilir.

CHERRY-SON / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX GeForce RTX 4070 SUPER 1-Click OC 2X 12GB / 32GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar soğutucu olarak peerless assasın, RAM'ı 5600, SSD'yı Adata Legend yap. Güzel de bır Wi-Fi adaptöru aldın mı, tamamdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı