40.000 TL'ye kadar sistem toplama önerisi

Bütçe
40000

SERIUS17

Zeptopat
Daha fazla  
40k küsur bütçem var fakat şu zamana kadar hep laptop kullandım. Kasa alırken nelere dikkat edilir, nasıl toplanır kasa hiçbir bilgim yok. Sizden ricam sistem toplama önerileri veya hazır sistem önerileriniz varsa yardımcı olabilir misiniz?

40k küsur bütçem var fakat şu zamana kadar hep laptop kullandım. Kasa alırken nelere dikkat edilir, nasıl toplanır kasa hiçbir bilgim yok. Sizden ricam sistem toplama önerileri veya hazır sistem önerileriniz varsa yardımcı olabilir misiniz?
Hazır kasalar kendin toplamaktansa daha iyi oluyor. Hazır kasa önerisi mi arıyorsun yoksa parçaları kendin mi toplamak istiyorsun ?

Hazır kasalar kendin toplamaktansa daha iyi oluyor. Hazır kasa önerisi mi arıyorsun yoksa parçaları kendin mi toplamak istiyorsun?

Hangisi daha mantıklı olursa hocam.

SSD'yi Crucial P5 Plus yap sadece.

Ekran kartı markalarına dikkat edin diye bir yazı okumuştum çoğunlukla MSI veya ASUS modellerini tercih edin diye Palit sıkıntı yaratmasın hocam?

ddr5, amd 7600 veya 7500f işlemci, 32gb ram, 7800 xt ekran kartı, 1tb m2 ssd, sadece oyun oynayacaksanız b620 anakart, ön kısmı mesh olan bir kasa, 750w psu ve 240mm sıvı soğutucu. 7-8 bin tl'ye birde 2k monitör kovalarsanız 27'', güzel olur herhalde. incehesaptan kovalayın bazı parçaları cuma indirimlerinden.

SSD'yi Crucial P5 Plus yap sadece.

Sıkıntı olmaz. Hepsi 4070 Super işte.

Kral peki RAM'leri 32ye çeksem ekstra bir şeyle dengelemem gerekir mi? Sıvı soğutucu almam gerekir mi?

Geri
Yukarı