40.000 TL'ye yazılım ve oyun geliştirme için laptop önerisi

Bütçe
40000
@Seray keskink geliştirme amacıyla Mac cihazlar tercih edilebilir, eğer edilmeyecekse iyi bir Victus sizi tatmin edebilir. Oyun oynayacaksanız ona göre öneri yapmamız uygun olur. Ama amacınıza en uygun sistemler MacBook'lar.

Oyun oynamayacağım ama ileride oyun yapmak istiyorum. MacBook beni bu konuda kısıtlar mı?

Aslına ben de Mac istiyordum fakat bölüm hocamız asla tavsiye etmedi.2.sınıfta falan kullanacağımız programları kullanamazsın dedi. Mobil oyun geliştirmeyeceksen MacBook alma falan dedi. O yüzden tereddüt ettim açıkçası. @bilmemem @Hds
Yazılım konusunda MacBook önermeyen birisini ilk defa duydum.

@Seray keskink beni yanlış anlamayın, hangi okuldasınız acaba, hocanızın düzeyi nedir?

Üniversite adı vermeyeyim, bir şekilde hocaya ulaşmasın fakat hocamız doçent doktor ve ünide konumu da iyi. Bana tam olarak şöyle söyledi, Mac alırsan 2. sınıfta Windows'a ihtiyaç duyacağımız kısımlarda sıkıntı çekersin, aynı zamanda mobil oyun geliştirmeyeceksen Mac almanı önermem dedi. Silikon milikon bir şeyler daha dedi de tam hatırlayamadım :D ya bir de şöyle bir şüphem var, aynı bütçeye mesela bu bilgisayarı Msi Cyborg 15 12.Nesil Core i7 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Msi Cyborg 15 12.Nesil Core i7 Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da alsam, donanım olarak aynı bütçeye alacağım bir MacBook'tan daha donanımlı olmaz mı? Bilmediğim için soruyorum, bu cihazın özellikleri de bana iyi gibi geldi. MacBook'tan eksiği nedir?

Hoca haklıdır muhtemelen, bazı programlarda sıkıntı çıkarabilir uyumluluk açısından. Cyborg almayın.

Macun değiştirme imkanınız varsa bu modeli alın;

Pil ömrü lazım ise;

Yeni konular

Geri
Yukarı