40-50 bin TL sistem toplama

QzQ

Decapat
Daha fazla  
Aslında bilgisayarı oyun için alıcam,ama video düzenleme 3d tasarım programlarını da kullanmak istediğim için amd düşünmüyorum.
Eğer 4080 için güzel bir indirim yakalayabilirsem 70e kadar çıkabilirim.Ama şu an bu bütçeye en uygunu 4070 gibi gözüküyor
Donanım bilgim pek iyi sayılmaz bu yüzden iyice araştırıp yılbaşından önce almak istiyorum,tavsiyelerinize açığım

Son düzenleme:

Bunu anakartı B650M k yapın ve SSD'yi 1 TB Kingston yaparak alın. Bu sistemin iyi yanlarından biri kasa ve PSU'su çok iyi.
Anakart yükseltmesi 3k para istiyor. Sizce şart mı. A serisi ile kullanılmaz mı diyorsunuz

Konuyucu düzenleyemediğim için buraya yazıyorum.
4080 almaya kalksam fiyat 80’i geçiyor ya da ben düzgün seçemiyorum
Şu anda aklımda ddr5+4070ti alıp 4-5 yıl sonra ekran kartını yükseltmek var
Ama sizce ddr5 sistem toplamak mantıklı mı,birkaç başlığın altında ddr5’in biraz daha oturmasını bekleyin tarzı yorumlar gördüm
75i geçmeyecekse 4080 önerilerinize ya da 4070ti ile önümüzdeki yıllarda bütün parçaları değiştirmeme gerek kalmadan yükseltebileceğim bir sistem önerisine ihtiyacım var(4070ti için 60k yeterli olur diye düşünüyorum)
Şimdiden teşekkür ederim

Bunu almayı düşünüyorum,sizce özelleştirmem ya da eklemem gereken bir şey var mı ?

Son düzenleme:
Ama sizce ddr5 sistem toplamak mantıklı mı,birkaç başlığın altında ddr5’in biraz daha oturmasını bekleyin tarzı yorumlar gördüm
75i geçmeyecekse 4080 önerilerinize ya da 4070ti ile önümüzdeki yıllarda bütün parçaları değiştirmeme gerek kalmadan yükseltebileceğim bir sistem önerisine ihtiyacım var(4070ti için 60k yeterli olur diye düşünüyorum)
Şimdiden teşekkür ederim

Bunu almayı düşünüyorum,sizce özelleştirmem ya da eklemem gereken bir şey var mı ?
Bütçe max 75k mı?

Şimdiden teşekkür ederim

Daha önce hiç kullanmadım ve modelleri hakkında da hiç bir fikrim yok,genel olaraj ısınamadım diyeyim.Ve renderda intel nvdia ikilisinin daha iyi olduğunu duydum

Daha önce hiç kullanmadım ve modelleri hakkında da hiç bir fikrim yok,genel olaraj ısınamadım diyeyim.Ve renderda intel nvdia ikilisinin daha iyi olduğunu duydum
Render'da intel evet ama i5 13600k ile r7 7800x3d karşılaştırmayın hocam devasa fark var aralarında. Kesinlikle attığım 4080 r7 7800x3d sistemi alın. Soğutucusu da var. 32 ram. Senin attığında ram 16gb. Ve 2 ram slotu var anakartında. Dolu yani problem. Benim attığımın anakartı da üst kalite.

Yeni konular

Geri
Yukarı