40-50 kilo verilirse deri sarkması olur mu?

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. 18 yaşındayım, 1.93 boyunda ve 140 kiloyum. Bundan 3 sene önce diyetisyenle birlikte 128 kilodan 103 kiloya kadar düşmüştüm. Fakat araya pandemi girdikten sonra fazlaca kilo aldım. Pandemi bittikten sonra ara ara inişli çıkışlı dönemlerim oldu ve genelde 115-120 arasında seyrettim ama bu sene hareketsizlikten ve fazla evde kalmaktan 140 kiloya ulaştım. Şu an mezunum, bir yandan ders çalışmaya devam ediyorum fakat yine de fazlaca boş zamanım oluyor ve arkadaş aracılığıyla haftada 4 gün olmak üzere kick box'a gitmeye karar verdim. Şu an kick box iyi gidiyor 2-3 haftadır devam ediyorum fakat bir yandan da beslenme düzenimi de değiştirmem gerekiyor haliyle. Amacım 9-10 aylık bir sürede yaklaşık 40-50 kilo arası verip 90-100'lü kilolara düşmek fakat internette baktığım zaman 40 kilodan fazla verince deride sarkma oluştuğunu gördüm. Bu yüzden bir yandan bunu da düşünmeye başladım. Sizce bunu dert etmeyip kendi kendime tecrübe ederek hem spor hem de diyete devam mı etmeliyim yoksa bir diyetisyene danışıp fikir alarak onunla mı ilerleyeyim? (3 yıl önce gittiğim diyetisyenim iyiydi, tekrardan onunla da görüşebilirim.)

Herkese iyi günler. 18 yaşındayım, 1.93 boyunda ve 140 kiloyum. Bundan 3 sene önce diyetisyenle birlikte 128 kilodan 103 kiloya kadar düşmüştüm. Fakat araya pandemi girdikten sonra fazlaca kilo aldım. Pandemi bittikten sonra ara ara inişli çıkışlı dönemlerim oldu ve genelde 115-120 arasında seyrettim ama bu sene hareketsizlikten ve fazla evde kalmaktan 140 kiloya ulaştım. Şu an mezunum, bir yandan ders çalışmaya devam ediyorum fakat yine de fazlaca boş zamanım oluyor ve arkadaş aracılığıyla haftada 4 gün olmak üzere kick Box'a gitmeye karar verdim. Şu an kick box iyi gidiyor 2-3 haftadır devam ediyorum fakat bir yandan da beslenme düzenimi de değiştirmem gerekiyor haliyle. Amacım 9-10 aylık bir sürede yaklaşık 40-50 kilo arası verip 90-100'lü kilolara düşmek fakat internette baktığım zaman 40 kilodan fazla verince deride sarkma oluştuğunu gördüm. Bu yüzden bir yandan bunu da düşünmeye başladım. Sizce bunu dert etmeyip kendi kendime tecrübe ederek hem spor hem de diyete devam mı etmeliyim yoksa bir diyetisyene danışıp fikir alarak onunla mı ilerleyeyim? (3 yıl önce gittiğim diyetisyenim iyiydi, tekrardan onunla da görüşebilirim.)

David gogginsi araştırmanı öneririm kendisi yüksek kilolardan deri sarkması olmadan fit bir vücuda dönüştü.

Kendi kafanıza göre iş yapmanızı bilginiz yeterli değilse tavsiye etmiyorum, bir diyetisyen eşliğinde ne yaptığınızı bilerek sarkmalar olmadan istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün fakat çatlaklar muhtemelen olacaktır. Bunu da pek kafanıza takmadan illerlemenizi tavsiye ederim.

Kendi kafanıza göre iş yapmanızı bilginiz yeterli değilse tavsiye etmiyorum, bir diyetisyen eşliğinde ne yaptığınızı bilerek sarkmalar olmadan istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün fakat çatlaklar muhtemelen olacaktır. Bunu da pek kafanıza takmadan illerlemenizi tavsiye ederim.

Diyetisyen olmadan kendi kalori ihtiyacını bulup onun altında kalori almayı ve alırkende ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde besleneceği program oluşturmalı uyarsada sağlıklı kilo verir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı