40-60 bin TL arası sistem önerisi

Bütçe
40-60 bin

Drux

Zeptopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Yaz tatili için bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçem 40-60 bin TL arası.
Bir fikrim var ama biraz sorularım da var.
1. NVIDIA mı yoksa AMD mi?
AMD'nin WattMan sorunları var diyorlar ama fiyat performans olarak AMD daha önde. Peki bu sorunlar düzeldi mi AMD tarafından 7800XT kullanan var mı? Büyük ihtimalle onu alırım AMD tercih edersem.

2. 40-60bin arası bir sistem önerir misiniz? Hazır ya da toplama olması fark etmez ama önceki sorumla bağlantılı olarak hangi ekran kartı olduğu önemli(beyaz tercihimdir).

Oyun için alacağım.

Son düzenleme:

Islemciyi R7 7800X3D, SSD'yi KC3000, kasayi ise 850W olan yapin. Tam 60k yapiyor. Fakat buna iyi bir sogutucu takviyesi de yapmak gerekir. Onunla birlikte bir 62K ederi olur.

Eger tum ozelliklerden kisar, ekran kartini daha iyi alirim derseniz:

Fakat ustteki sistem her turlu daha mantikli. 4080 Super ile 4070 Ti Super ile cok bir fark fark goremedim ben acikcasi. Ben olsam usttekini tercih ederdim. 4070 Ti Super olan sistemi tercih edince teknik olarak, islemci, anakart, SSD, PSU gibi ozellikler de daha iyi oluyor.

İyi akşamlar. Yaz tatili için bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçem 40-60 bin TL arası.
Bir fikrim var ama biraz sorularım da var.
1. NVIDIA mı yoksa AMD mi?
AMD'nin WattMan sorunları var diyorlar ama fiyat performans olarak AMD daha önde. Peki bu sorunlar düzeldi mi AMD tarafından 7800XT kullanan var mı? Büyük ihtimalle onu alırım AMD tercih edersem.

2. 40-60bin arası bir sistem önerir misiniz? Hazır ya da toplama olması fark etmez ama önceki sorumla bağlantılı olarak hangi ekran kartı olduğu önemli(beyaz tercihimdir).

NVIDIA vs AMD diye bir karşılaştırma yapılamaz. Modelden modele değişir. WattMan sorunu falan en son RX 500 serisinde kalmış şeyler, 1 yıldır RX 6800 kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Onun dışında o bütçelerde FSR 3 ve Frame Generation teknolojilerini düşünürsek AMD'nin yazılımsal olarak NVIDIA'ya pek çok yönden yetiştiğini söyleyebilirim.

Islemciyi R7 7800x3D, SSD'yi KC3000, kasayi ise 850W olan yapin. Tam 60k yapiyor.

Eger tum ozelliklerden kisar, ekran kartini daha iyi alirim derseniz:

Fakat ustteki sistem her turlu daha mantikli. 4080 Super ile 4070 Ti Super ile cok bir fark fark goremedim ben açıkçası. Ben olsam usttekini tercih ederdim. 4070 Ti Super olan sistemi tercih edince teknik olarak, islemci, anakart, SSD, PSU gibi ozellikler de daha iyi oluyor.

Üstteki sistemi beğendim tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki mağazaya gittiğimde sadece kasayı değiştirmek istersem bu mümkün müdür?

NVIDIA vs AMD diye bir karşılaştırma yapılamaz. Modelden modele değişir. WattMan sorunu falan en son RX 500 serisinde kalmış şeyler, 1 yıldır RX 6800 kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Onun dışında o bütçelerde FSR 3 ve Frame Generation teknolojilerini düşünürsek AMD'nin yazılımsal olarak NVIDIA'ya pek çok yönden yetiştiğini söyleyebilirim.

O zaman AMD daha mantıklı bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

Üstteki sistemi beğendim tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki mağazaya gittiğimde sadece kasayı değiştirmek istersem bu mümkün müdür?
Sordugunuz soru hakkinda bir bilgim yok yani satin alinca mi degistirmek icin gideceksiniz yoksa satin alirken mi? Ama alacaksaniz dedigim gelistirmeleri yapin ve iyi bir sogutucu da alin. Onun icin de konu acabilirsiniz. Yardimci oluruz.

7800XT 4070 Super ayarında. O bütçe ile 4070 Ti Super alırsın.
Üstteki sistem mantıklı.

Teşekkür ederim. Kasadan emin olamadım onun dışında güzel sistem.

Sordugunuz soru hakkinda bir bilgim yok. Ama alacaksaniz dedigim gelistirmeleri yapin ve iyi bir sogutucu da alin. Onun icin de konu acabilirsiniz. Yardimci oluruz.

Anladım teşekkür ederim. Mağazada fiziksel olarak satın alırken bu arada.

Geri
Yukarı