40 bin TL laptop önerisi

32 GB RAM günlük kullanıcı için fazla, neden aynı fiyata 10 FPS daha fazla almak varken diğerini tercih edelim? Ek olarak; RAM, istenildiği zaman değiştirebilir.

Ben biraz da bölüm için düşünüyorum sonuçta 4 sene kullanacağım, bölümdekilerle konuştuğumda 32 olsa iyi olur demişlerdi. Eğer üst düzey fark etmiyorsa performans açısından daha da fiyat çıkmayayım.

32 GB RAM günlük kullanıcı için fazla, neden aynı fiyata 10 FPS daha fazla almak varken diğerini tercih edelim? Ek olarak; RAM, istenildiği zaman değiştirebilir.

Kayda değer fark var yazdığın için belirtme ihtiyacı duymuştum aradaki ufak farkı.

Ek olarak 10 FPS fazla alacağım diye giriş seviyesi bir panel kullanıyorsun, İşlemcini limitli kullanıyorsun, ihtiyaç duyduğunda ekstra depolama takmak istediğinde takamıyorsun.

Günlük kullanacaksa zaten bu fiyatlara çıkmasının bir anlamı yok 15k ya çözer işini.

Ben biraz da bölüm için düşünüyorum sonuçta 4 sene kullanacağım, bölümdekilerle konuştuğumda 32 olsa iyi olur demişlerdi. Eğer üst düzey fark etmiyorsa performans açısından daha da fiyat çıkmayayım.
Bilgisayar mühendisliği okudum ve yakında mezun olacağım. Asla 32 GB RAM'e ihtiyacım olmadı. Önümüzdeki 4 yılda da dersleriniz için gerekeceğini sanmıyorum. 16 GB'lık bir model alsanız bile ileride yükseltme yapabilirsiniz.

• Ha, iyi olur mu? Olur tabii ki.
  • Gerekli mi? Tartışılır.
  • Rahatlatır mı? Olabilir. :)

Bu demek değil ki 32 GB'lık bir model tercih etmeyin. Sadece gerekliliği açısından yorum yapma ihtiyacı duydum.

Kayda değer fark var yazdığın için belirtme ihtiyacı duymuştum aradaki ufak farkı.

Ek olarak 10 FPS fazla alacağım diye giriş seviyesi bir panel kullanıyorsun, İşlemcini limitli kullanıyorsun, ihtiyaç duyduğunda ekstra depolama takmak istediğinde takamıyorsun.

Günlük kullanacaksa zaten bu fiyatlara çıkmasının bir anlamı yok 15k ya çözer işini.
Günlük kullanım için 40 bin TL'lik laptop almıyordur umarım.

Dell mantıklı 4bin tl daha ucuz, islemci daha güçlü, ekranıda gayet kaliteli, 350 nit parlaklik yeter, illa 42500e alacagim derseniz dell in 2k ekranlisi bundan daha ucuz ve ekrani daha kaliteli, arkadasim kullaniyor, 2 aydır bir problem yasamiyor, nitro 16 nın ederi 39 40bin bandı, 43bin veren gider predator alir

Ayrica Nitro 16'nın SSD 512 imiş fark etmedim, düşük, Dell işinizi görür bu fiyat araliginda

Günlük kullanım için 40 bin TL'lik laptop almıyordur umarım.

Günlük kullanım için almıyorum hem oyun oynarım hem ders için düşünüyorum.

Bilgisayar mühendisliği okudum ve yakında mezun olacağım. asla 32 GB RAM'e ihtiyacım olmadı. Önümüzdeki 4 yılda da dersleriniz için gerekeceğini sanmıyorum. 16 GB'lık bir model alsanız bile ileride yükseltme yapabilirsiniz.

• Ha, iyi olur mu? Olur tabii ki.
  • Gerekli mi? Tartışılır.
  • Rahatlatır mı? Olabilir. :)

Bu demek değil ki 32 GB'lık bir model tercih etmeyin. Sadece gerekliliği açısından yorum yapma ihtiyacı duydum.

Yani Dell Gaming G15 5530 G155530013U Intel Core I7-13650HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX4060 8GB 140W 15.6 Inç Full HD Ubuntu Gaming Laptop - Laptop.Com.TR almak mantıklı mı ben biraz ekranı büyük olsun demiştim de fazla da boyut farkı olmaz gibime geldi ve kullanımı taşıması vs rahat olur mu?

Günlük kullanım için almıyorum hem oyun oynarım hem ders için düşünüyorum.

Yani Dell Gaming G15 5530 G155530013U Intel Core I7-13650HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX4060 8GB 140W 15.6 Inç Full HD Ubuntu Gaming Laptop - Laptop.Com.TR almak mantıklı mı ben biraz ekranı büyük olsun demiştim de fazla da boyut farkı olmaz gibime geldi ve kullanımı taşıması vs rahat olur mu?

Dell'in yazılımsal sorunları var. Yukarıda paylaşılan Nitro 16 tercih edebilirsin.

Buradan incelemesine göz atabilirsin.

Geri
Yukarı