40 bin TL monitör hariç sistem önerisi

Bütçe
40000

MetehanKlc

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sistemi doğrudan dizmek bir yana ayrıca yatırımsal bir soru soracağım. Şu an birikmiş 40 binim yok, ben bu dizeceğim sistemi 1 yıl sonrası için planlıyorum. Sistem için yaklaşık olarak her ay kenara 3 ila 4 bin lira koyacağım. Bu kurmak istediğim sistemi parça parça mı satın alayım, yani alım önceliği bulundurmam gereken bir durum olur mu? Yoksa mesela döviz olarak kenarda biriktirip bir yılın sonunda tam parayla mı satın alım yapmamı tavsiye edersiniz?
Şimdiden teşekkürler.
Düzenleme: Sistemi uzun ömürlü olması için topluyorum. Neredeyse 6-7 yıl kasadan sadece toz temizleyeyim gibi bir dileğim var.
Monitörüm ve SSD (2 TB) depolamam var.

+

Kullanım amacım oyun ve SolidWorks + ANSYS gibi cad ve analiz programları kullanmak olacak. Dediğim gibi amacım uzun ömürlü, olabildiğince az parça değiştirdiğim bir sistem oluşturmak.

@Conscious @NNUE

+

+

Abi yok mu fikir verebilecek, piyasadan haberdar biri? Teknolojik ürünün sürekli yenisi çıkıyor ama fiyatı da değişiyor ve her yeni her zaman en iyi demek de değil, o kadarını biliyorum. Şu durumda yeni olsun diyerek biriktirmeli miyim, para elime geçtikçe en son eskiyecekten başlayarak satın almalı mıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı