40 bin TL MSI laptop önerisi

Bütçe
40.000.00TL

Enes Görür

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel® Alder Lake Core™ i7-12650H
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® RTX4060 Max-Performance 8GB GDDR6 128-Bit DX12
RAM: 16GB (1x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD: TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Merhaba yaklaşık 40.000TL bütçem var bu bütçeye MSI laptop almayı düşünüyorum. Bu fiyata en iyi MSI laptopu önerirseniz sevinirim. Bir de başka bir sorum olacak. Uzun ömürlü bir laptop istiyorum, ilerideki çıkacak oyunlar içinde (3-4 sene sonra çıkacak oyunlar için) çoğu laptopta 16 GB RAM oluyor. Sizce 16 GB RAM yeterli mi? Bir de önereceğiniz bilgisayarın depolaması en az 1TB olursa sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Acer falan önermişlerdi beğenmedim Acer'i.

Dostum bide üstte belirttiğim gibi 3-4 sene sonra çıkacak oyunlar içinde almak istiyorum 16GB Ram yeterli olurmu?
Upgrade yaparsın sorun olmaz. Düşüneceğin en son şey ram olsun.

Hocam 40k ya alınacak Msi cihazların istisnasız ekran kartı watt değerleri düşük ve fiyatını hak etmiyor. Bu bütçelerde Acerin cihazları iyi belirtmişler size önceden zaten.
İlla marka takıntınız varsa Asus filan bakalım ama bütçe msi için düşük.
Ama bu bütçede Acerin cihazları daha mantıklı tabii ki.

Attığınız bilgisayar 47k 40k demiştim.

Aradaki 7K farka değecek bir cihaz. Tabii bütçe önemli ancak o fiyata değer. Burada söz konusu tamamen "MSI" olarak baz alırsak.

Şuna bak bir de. 38k bir fiyatı var.

MSI CYBORG 15

Hocam 40k ya alınacak Msi cihazların istisnasız ekran kartı watt değerleri düşük ve fiyatını hak etmiyor. Bu bütçelerde Acerin cihazları iyi belirtmişler size önceden zaten.
İlla marka takıntınız varsa Asus filan bakalım ama bütçe msi için düşük.
Ama bu bütçede Acerin cihazları daha mantıklı tabii ki.
Buna çok takılmayın. GF63 THIN 45W | Max 75 İşlemci TDP değeri görüp ultra ayarlarda Cp2077 - Rdr 2 - God of war - testlerin de 60 fps üzeri veriyor. Win11 ile bu sorunların çoğu kalktı.

Geri
Yukarı