40 bin TL toplama PC ve 10 bin TL monitör, klavye ve mouse önerisi

Bütçe
53000

Flarehan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, 2 ay sonrası için bir PC topluyorum ve bütçe maksimum 53K bütün malzemeler için kendim bir sistem topladım eğer siiznde fikirleriniz varsa belirtin. Önceliğim yüksek FPS (daha çok Online oyun oynadığım için Valorant CS2 gibi) akıcı oyun ve yüksek Hertz değeri PC içindeki malzemelerin kaliteli marka olması da önemli. Almak istediğim ekran kartı 4060 Ti tabii ki 4070SUPEr olan sistemler de var fakat 5600X işlemci darboğaz sorunu olduğu için 4060 Ti daha mantıklı gibi.
Toplamayı düşündüğüm sistem: ITOPYA | Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası
Klavye olarak temsili seçtim VGN VXE ATK68 düşünüyorum.
Monitör için:MSI G27C4X 27'' 250Hz 1MS(MPRT) CURVED FreeSync OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:
41 bin TL'ye DDR4 sistem alırsan kusarım o kasanın üstüne.

4070S bir sistem daha iyi olur ancak HDD için bütçe kalmayabilir.

Son düzenleme:
41 bin TL'ye DDR4 sistem alırsan kusarım o kasanın üstüne.

4070s bir sistem daha iyi olur ancak HDD için bütçe kalmayabilir.

Sistemi DDR5'e yükselttim ve haliyle fiyat biraz arttı, bunu yapınca da 4070s için bütçe kalmadı işlemci soğutucunun sıvı olması şart mı? Bir de kasa fanı zorunlu mu yoksa kasanın içinde gelen yeterli mi oluyor?

Sistemi DDR5'e yükselttim ve haliyle fiyat biraz arttı, bunu yapınca da 4070s için bütçe kalmadı işlemci soğutucunun sıvı olması şart mı? Bir de kasa fanı zorunlu mu yoksa kasanın içinde gelen yeterli mi oluyor?
Sıvı soğutma yerine kule tipi almak daha iyi ve ekonomik olur. Stok soğutucu yetmez. Mesh kasa almaya dikkat et, temper camlı alırsan kasa fırın gibi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı