40 bin TL'ye monitör ve ekipman dahil sistem önerisi

Bütçe
40.000 TL
Hazır da buluruz. Ekran kartının AMD olması çok daha iyi olur. Hem çok daha güçlüler hem de VRAM olarak fark atıyorlar.

Evet ama NVIDIA'nın sunduğu imkanlara, DLSS ve RTX olaylarına bayılıyorum. Bu attığınız sisteme bayıldım hazır bulmanıza gerek yok fakat montajı kolay olur değil mi?

Birde hazır sistem daha mantıklı değil mi? Daha ucuza gelmiyor mu?

Evet ama NVIDIA'nın sunduğu imkanlara, DLSS ve RTX olaylarına bayılıyorum. Bu attığınız sisteme bayıldım hazır bulmanıza gerek yok fakat montajı kolay olur değil mi?

Birde hazır sistem daha mantıklı değil mi? Daha ucuza gelmiyor mu?
Yüksek bütçelerde artık hazır sistemler daha pahalıya denk geliyor.

Merhaba arkadaşlar, belirttiğim gibi 40.000 TL bütçem var. Bu bütçeyle iyi bir hazır sistem(16 yerine 32 GB RAM olursa gelecek için daha faydalı olur, bir de NVIDIA olması lazım. ), monitör, oyun için kulaklık (mikrofonsuz olması tercihimdir ayrı olarak var zaten), mouse ve klavye istiyorum, ekipmanların markasının ASUS olması daha uygun olur ama şart değil.
Tekrardan selam, ilk sistemini hazırladım ama şöyle bir durum var mouse klavye kulaklık ve ekran kartı yok sitede istediğim ekran kartını bulamadım. Zaten size de tavsiyem ister siz toplayın ister başkasının önerdiği sistemi toplayın. Alırken parçaları akakçeden en ucuz bir şekilde farklı sitelerden sipariş etmeniz çok daha mantıklı oluyor. Ben kendi sistemimi itopyada tasarlayıp amazon, gittigidiyordan vs ayrı ayrı almıştım daha uyguna gelmişti. Sisteme gelmeden önce ekipman tavsiyesi içinde kendi deneyimlerimi aktarmak isterim. Çünkü her ne kadar oyunu oynatacak kasaymış gibi dursa da zevk ve güzel bir deneyim sağlatacak olan ekipmandır. Bunun yanı sıra her şeyden önce sağlık özellikle kulaklık için. Uzun bir süre ekipman olarak steelseries kullandım. Mouse, klavye, kulaklık. Açık konuşacağım gerçekten kalite ve performans olarak çok iyi olmanın dışında hiç üzmediler. Ama yeni oda düzenim için değişikliğe gitmeye karar verdim. daha sade bir tercih yapacaktım. Yine aynı şekil steelseries'in wireless klavye ve mouseunu araştırdım. Ama malum 4k dan aşağı yok. 2-3 haftadır detaylı bir araştırmanın ardından. Klavyeyiyi custom epomaker mouse da Razer viper v2 pro ile değiştirmeye karar verdim. Senin bunları göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Kulaklığı neden değiştirmeyeceksin dersen. Kulaklığım zaten wireless ve çok çok memnunum. Şimdi sistem için şöyle bir şey var eğer ki bütçede oynama yapamayacak isen işlemci veya ana kartta bir değişikliğe gidilebilir. Ekran kartını da ayrıca link olarak atacağım.

Tekrardan selam, ilk sistemini hazırladım ama şöyle bir durum var mouse klavye kulaklık ve ekran kartı yok sitede istediğim ekran kartını bulamadım. Zaten size de tavsiyem ister siz toplayın ister başkasının önerdiği sistemi toplayın. Alırken parçaları akakçeden en ucuz bir şekilde farklı sitelerden sipariş etmeniz çok daha mantıklı oluyor. Ben kendi sistemimi itopyada tasarlayıp amazon, gittigidiyordan vs ayrı ayrı almıştım daha uyguna gelmişti. Sisteme gelmeden önce ekipman tavsiyesi içinde kendi deneyimlerimi aktarmak isterim. Çünkü her ne kadar oyunu oynatacak kasaymış gibi dursa da zevk ve güzel bir deneyim sağlatacak olan ekipmandır. Bunun yanı sıra her şeyden önce sağlık özellikle kulaklık için. Uzun bir süre ekipman olarak steelseries kullandım. Mouse, klavye, kulaklık. Açık konuşacağım gerçekten kalite ve performans olarak çok iyi olmanın dışında hiç üzmediler. Ama yeni oda düzenim için değişikliğe gitmeye karar verdim. daha sade bir tercih yapacaktım. Yine aynı şekil steelseries'in wireless klavye ve mouseunu araştırdım. Ama malum 4k dan aşağı yok. 2-3 haftadır detaylı bir araştırmanın ardından. Klavyeyiyi custom epomaker mouse da Razer viper v2 pro ile değiştirmeye karar verdim. Senin bunları göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Kulaklığı neden değiştirmeyeceksin dersen. Kulaklığım zaten wireless ve çok çok memnunum. Şimdi sistem için şöyle bir şey var eğer ki bütçede oynama yapamayacak isen işlemci veya ana kartta bir değişikliğe gidilebilir. Ekran kartını da ayrıca link olarak atacağım.
Ekran kartsız yapmışsın çok pahalı. Ve o monitör de iyi değil. Tek bir yerden toplamak çok mantıksız olur.

Ekran kartsız yapmışsın çok pahalı. Ve o monitör de iyi değil. Tek bir yerden toplamak çok mantıksız olur.
Ekran kartsız yaptığımı yazdım nedeni ile birlikte. Monitör olarak daha kalitesini koyarsam kasadan kısmamız lazım. Bütçe içinde arkadaşa soru yönelttim. Bu tür sistem toplamalar zaten direkt hemen alınmaz. :)

Yüksek bütçelerde artık hazır sistemler daha pahalıya denk geliyor.

Bu sistemle Elden Ring veya Hogwarts Legacy gibi oyunları yüksek kalitede rahatça oynayabilir miyim?

@Berkay Kiraz bu arada hocam farklı farklı yerlerden mi almak zorundayım bu attığınız parçaları? 1 veya 2 siteden halledemez miyim?

Bu sistemle Elden Ring veya Hogwarts Legacy gibi oyunları yüksek kalitede rahatça oynayabilir miyim?

@Berkay Kiraz bu arada hocam farklı farklı yerlerden mi almak zorundayım bu attığınız parçaları? 1 veya 2 siteden halledemez miyim?
Akakçe'de en ucuzdan pahalıya doğru sıralı. Kendinize 2-3 site belirleyip ucuzluk sırasından bakıp alabilirsiniz. Rahatlıkla yüksek ayarlarda yeni oyunları da oynayabilirsiniz.

Akakçe'de en ucuzdan pahalıya doğru sıralı. Kendinize 2-3 site belirleyip ucuzluk sırasından bakıp alabilirsiniz. Rahatlıkla yüksek ayarlarda yeni oyunları da oynayabilirsiniz.

Bir de bana rica etsem kaliteli bir ASUS mouse bulur musunuz hocam? Sizce mouse olarak Razer mı yoksa ASUS mu tercih edeyim?

Hocam bu arada Ryzen 5 5600 işlemciyi Ryzen 5 5600X yapsam olur mu?

Tekrardan selam, ilk sistemini hazırladım ama şöyle bir durum var mouse klavye kulaklık ve ekran kartı yok sitede istediğim ekran kartını bulamadım. Zaten size de tavsiyem ister siz toplayın ister başkasının önerdiği sistemi toplayın. Alırken parçaları Akakçe'den en ucuz bir şekilde farklı sitelerden sipariş etmeniz çok daha mantıklı oluyor. Ben kendi sistemimi İtopya'da tasarlayıp Amazon, GittiGidiyor'dan vs ayrı ayrı almıştım daha uyguna gelmişti. Sisteme gelmeden önce ekipman tavsiyesi içinde kendi deneyimlerimi aktarmak isterim. Çünkü her ne kadar oyunu oynatacak kasaymış gibi dursa da zevk ve güzel bir deneyim sağlatacak olan ekipmandır. Bunun yanı sıra her şeyden önce sağlık özellikle kulaklık için. Uzun bir süre ekipman olarak SteelSeries kullandım. Mouse, klavye, kulaklık. Açık konuşacağım gerçekten kalite ve performans olarak çok iyi olmanın dışında hiç üzmediler. Ama yeni oda düzenim için değişikliğe gitmeye karar verdim. Daha sade bir tercih yapacaktım. Yine aynı şekil SteelSeries'in Wireless klavye ve mouseunu araştırdım. Ama malum 4K'den aşağı yok. 2-3 haftadır detaylı bir araştırmanın ardından. Klavyeyiyi Custom epomaker mouse da Razer Viper V2 Pro ile değiştirmeye karar verdim. Senin bunları göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Kulaklığı neden değiştirmeyeceksin dersen. Kulaklığım zaten Wireless ve çok çok memnunum. Şimdi sistem için şöyle bir şey var eğer ki bütçede oynama yapamayacak isen işlemci veya ana kartta bir değişikliğe gidilebilir. Ekran kartını da ayrıca link olarak atacağım.

Kulaklığınız SteelSeries'in hangi modeli acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı