40 GB oyun inince 80 GB yer kaplıyor

Arkadaşlar, konuyu şöyle açıklayayım. Şimdi ben 40 GB'lık bir oyun indiriyorum ve 45 GB boş yerim var ama indirilen klasörle birlikte 80 GB'a patlıyor bana indirme. Buna bir çözüm bulabilir miyiz? Bir yardım ederseniz güzel olur.
Genelde sıkıştırılıp indirilir oyunlar o yüzden yapacağınız bir şey yok.

Arkadaşlar, konuyu şöyle açıklayayım. Şimdi ben 40 GB'lık bir oyun indiriyorum ve 45 GB boş yerim var ama indirilen klasörle birlikte 80 GB'a patlıyor bana indirme. Buna bir çözüm bulabilir miyiz? Bir yardım ederseniz güzel olur.

Oyunu açılması, textureların yüklenmesi yavaş olmasın diye oyun 80 GB kaplıyor. Yapacak bir şey yok galiba.

Setup dosyasını indirip ondan sonra kurduğun için bu sorunu yaşıyorsun.Bilgisayarında hem setup dosyası hem de oyunun kendi dosyası yer kaplamış oluyor.Sana doğrudan oyunun kurulu olduğu hazır bir klasör lazım.

1649961005363.png

Steam üzerinden veya nereden indiriyorsan indir, indirilen diye gösterdiğim kısım internetini kullanarak indirdiğin kısımdır. O kısım sanki 12,2 GB indiriyor gibi gösterir ve diskine 12,2 GB işlenecek sanarsın fakat normalde disk olarak gösterdiğim kısım 27,4 GB olan iner ve diskine 27,4 veya 28 GB olarak işlenir. Disk kısmı dolmadıkça oyun veya dosya inmez. Bunu en iyi bu şekilde açıklayabilirsin.

Steam dışı indirdiğin crack uygulamalar için ise şunu söyleyebilirim;
Oyunlar kurulum Exe'si ile kurulur direkt olarak açılmaz. Eğer. RAR veya. 7Z olarak indiriyorsanız .dll dosyaları vb. olur içerisinde onların kapladığı alan ile birlikte indirdiğin sadece. RAR veya. 7Z dosyası olur. İçerisindeki kurulum Exe'sini açtığınızda oyun kurulmaya başlar ve diskinizde oyunun orijinali kaç GB ise o kadar veya 1-2 GB daha fazla alan kaplar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı