%40 işitme kaybı iş konusunda avantaj sağlar mı?

louter1221

Hectopat
Merhaba, hafif-orta derece işitme kaybım mevcut. Yüzdelik olarak da bir kulağımda %40 civarlarında, diğer kulağımda ise %50 civarlarında işitme kaybı bulunmakta. Bu aralar yazılım sektöründe birtakım işler aramaktayım. Bazı iş ilanlarını görüntülediğimde en az %40 engeli bulunanlar için ayrı olarak açılmış. İşkurda da engelli olarak onaylı olmamızı gerektirecek şekilde. Merak ettiğim konu şu ki şu anda ben galiba resmen kendimi engelli olarak göstermiyorum. En son işitme testlerimi özel hastanede yaptırmıştım. Gerekli süreçleri ele alarak resmiyette kendimi engelli olarak gösterdikten sonra bu bana avantaj sağlar mı? Bu tür iş ilanlarına başvurursam dönüşler, işe alınma olasılığı vb. şeylerin oranı daha mı fazla artıyor? Bilgisi olan var ise gerçekten yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Yani işinizde iyiseniz işitme engeli %50 olması kimsenin umurunda olmaz geçmiş olsun hocam. Başvurarak şansınızı deneyin. İnşallah düzelirsiniz.

Yani işinizde iyiseniz işitme engeli %50 olması kimsenin umurunda olmaz geçmiş olsun hocam. Başvurarak şansınızı deneyin. İnşallah düzelirsiniz.
Sektörde biraz izdiham olduğundan dolayı malum normal başvurulardan biraz ümidi kestim gibi hocam. Herhangi bir iş geçmişim olmadığından dolayı da diğer başvuranlar karşısında biraz gerideyim maalesef. Sadece kendimi teknik mülakat ile kanıtlayabilirim şu anki durum ile. Çok teşekkür ediyorum sağ olun 🙏

Geçmişten ziyade proje yapin ve onları saklayın rastgale bir konuda işe girerken bayağı yardımcı oluyolar. Gerideki farkı böylece kapatabilmeyi deneyebilirsiniz.

Kuzenimde işitme engelli ama tanıdığım en zeki adamlardan biri. Kendi işini yapıyor mühendis o da. Sıkıntı yaşamazsın işinde iyi olursan.

Belirli sayının üzerinde çalışanı olan firmalarda engelli personel çalıştırma zorunlulukları var söylediğiniz ilanların sebepleri de bunlardan dolayı.
Engel durumu çalışma sektörüne göre değişkenlik gösterir ama sizin söylediğiniz pozisyonlarda bir sorun olmayacaktır.
Geçmiş olsun.

Keşke dedigin gibi olsaydı bende %50 işitme sorunu var yıllardır iş bulamıyorum ayrıca şey söylemek isterim işitme kaybı olan biri asla dürüst olmamalı yıllarca dürüst olup söyledim bir dövmedikleri kaldı.

Resmiyette kendini engelli olarak gösterirsen o tarz ilanlarda sana avantaj sağlar, evet. Çünkü engelli çalıştırma zorunlulukları var ve bence bu avantajı değerlendirmelisin.

Geri
Yukarı