40 Pin IPS panel var mı?

TASKINESER

Centipat
Son bir haftadır laptop ekranımı IPS yapma araştırması içindeyim. Ulaştığım son bilgilere göre 40 pin bağlantıda IPS panel yokmuş. Bu konuda görüşlerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

Panel Kodu: LTN156AT19
Laptop ürün no: NP300E5A-S0BTR
Çözünürlür: 1366*768
Boyut: 15,6 inch

Bayağı bir kaynağa baktım fakat 40 olanlar LCD, 30 olanlar IPS panel. Umarım aradığınızı bulursunuz fakat mümkün değil gibi gözüküyor. Tabii ki net bir şey söylemem mümkün değil.

Cevap için teşekkürler Nocstar. Ben de aynı sonuca vardım şu sıralar ve üzüldüm. SSD ve RAM artırımını kendim başardıktan sonra bunun da olabileceğini düşünmüştüm. Bu olsaydı sonraki hedefim i3 ten i5 e yükseltmek ve grafik kartını değiştirmekti. 40 pin den 30 pine dönüşüm yapan adaptör gibi bağlantılar var mıdır acaba? Umutsuz da olsa biraz daha araştıracağım.

Panel ile görüntü bağdaştırıcısı arasında tikon kartı dediğimiz panel ile haberleşmeyi sağlayan bir devre mavcuttur. Paneller bu devre ile eşlenik olarak çalışmaktadır. Bu sebepten ips panele çevirme olasılığınız neredeyse imkansız.

Cevap için teşekkürler Nocstar. Ben de aynı sonuca vardım şu sıralar ve üzüldüm. SSD ve RAM artırımını kendim başardıktan sonra bunun da olabileceğini düşünmüştüm. Bu olsaydı sonraki hedefim i3 ten i5 e yükseltmek ve grafik kartını değiştirmekti. 40 pin den 30 pine dönüşüm yapan adaptör gibi bağlantılar var mıdır acaba? Umutsuz da olsa biraz daha araştıracağım.
Rica ederim. Tavsiyem o laptop'a fazla işlem yapmamanız ve para harcamamanız. Zaten üst düzey bir laptop olmadığı için takviyeleriniz ek bir performans vermeyecektir. SSD ekleyebilirsiniz, kasma donma açılmada yavaşlık, dosyalara tıklayınca geç açılması gibi sorunlar azalacaktır.

Onun dışında iyi bir laptop almanızı tavsiye ederim, bunu geliştirmeniz ölü yatırım.

Şöyle bir şey buldum, site güvenilir mi bilmiyorum.

Zannederim 30 pine dönüştürmüyor bu önerdiğiniz. Yine de teşekkürler.
Panel ile görüntü bağdaştırıcısı arasında tikon kartı dediğimiz panel ile haberleşmeyi sağlayan bir devre mavcuttur. Paneller bu devre ile eşlenik olarak çalışmaktadır. Bu sebepten ips panele çevirme olasılığınız neredeyse imkansız.
Ayrıntılı bilgi için teşekkürler.
Rica ederim. Tavsiyem o laptop'a fazla işlem yapmamanız ve para harcamamanız. Zaten üst düzey bir laptop olmadığı için takviyeleriniz ek bir performans vermeyecektir. SSD ekleyebilirsiniz, kasma donma açılmada yavaşlık, dosyalara tıklayınca geç açılması gibi sorunlar azalacaktır.

Onun dışında iyi bir laptop almanızı tavsiye ederim, bunu geliştirmeniz ölü yatırım.
Kısa sürede bu kadar yoğun bilgi vermeniz ileriye yönelik planlarımı hızlandırdı. Mevcudu fazla zorlamamak lazım. Çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Modele özgü tasarlanan led driverlar ile 40'dan 30'a ve FHD'ye çevrim olabiliyor. Pahalı ve modele özgü olduğundan yaygın değili, kısıtlaması da oluyor.
Modele uygun olanını bulsam bile astarı yüzünden pahalıya gelir bu fiyatla. Yine de teşekkür ederim bilgilendirme için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı