400-450 TL Anakart, İşlemci ve RAM Tavsiyesi

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar. Arkadaşımın bu bütçeye göre alabileceği en iyi üçlüyü bana sordu ve benden araştırmamı rica etti. Bende yardım almak için buraya yazayım dedim. Evet malum 2. elden başka şansım yok ve benim kafamda Xeon işlemciler var. Ancak hangi model olsun bilemiyorum. Bunun yanında anakart ve RAM tavsiyesi de söylerseniz sevinirim. Nereden satın alınacağı önemli değil. Sadece güvenilir olsun yeter. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ddr3 olarak letgo ve sahibinden gibi sitelerde set olarak satılıyor.
fiyatlar şöyle olabilir tek almak isterse.
Anakart h55 p55 fiyatı 250TL
işlemci Xeon X3440 100TL sanırım
DDr3 1600mhz 8gb ram 200TL ye rahat bulunuyor.

AMD olarak am3+ fx anakart setleri satılıyor.
biraz araştırma yapman gerekiyor.
Bana kalırsa AM4 soket alsın 2. el para biriktirip

Sağlam bir PSU varsa X serisi Xeon işlemciler iyi olur, çünkü bu işlemciler daha fazla overclock edilebilir. Eğer PSU çok iyi değilse E serisi bir işlemci öneririm. Önerim Xeon X5450 veya E5450'dir. Anakart olarak internette ucuza 4 slotlu 775 pin anakartlara bakabilirisiniz. RAM olarak 4 tane 2GB DDR2 alırsınız. Güzel bir sistem olur. Sorunuz varsa daha fazla yardımcı olabilirim.

Tabii ki var. Bu anakartlar DDR3 desteklemiyorlar mı? Şey açısından sordum belki 16 GB. RAM yapar ileride. Ayrıca X serisi ile E serisi arasında çok mu güç tüketimi farkı var? (Arkadaşın PSU iyi değil.) Bana mağaza üzerinden link atarsanız ürünler hakkında daha iyi olur benim için.

Tabii ki var. Bu anakartlar DDR3 desteklemiyorlar mı? Şey açısından sordum belki 16 GB. RAM yapar ileride. Ayrıca X serisi ile E serisi arasında çok mu güç tüketimi farkı var? (Arkadaşın PSU iyi değil.) Bana mağaza üzerinden link atarsanız ürünler hakkında daha iyi olur benim için.
DDR3 destekli olanlar da var fakat genellikle diğerlerine göre pahalı oluyorlar. X ile E serisi arasında hatırı sayılır güç tüketim farkı var evet.
İşlemci olarak bunlar alınabilir;
CjwKCAiA4OvhBRAjEiwAU2FoJd18cWUVbOaFyJLX4rFIrYaB4AwJxn19_Fy8pIH0KI7hLqwENZi0HRoCQQ8QAvD_BwE
CjwKCAiA4OvhBRAjEiwAU2FoJd18cWUVbOaFyJLX4rFIrYaB4AwJxn19_Fy8pIH0KI7hLqwENZi0HRoCQQ8QAvD_BwE

DDR3 destekli olanlar da var fakat genellikle diğerlerine göre pahalı oluyorlar. X ile E serisi arasında hatırı sayılır güç tüketim farkı var evet.
İşlemci olarak bunlar alınabilir;
Pek anlayamadım ama. Sanırım link yanlış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı