400-450 TL Kasa Önerisi

@CJack60 O zaman ben tekrardan sistemi yazayım:
  • İşlemci: i5 7600
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper 212X (Technopat sistem tavsiyelerinde bulunduğu için bunu düşündüm.)
  • Anakart: MSI H270 Gaming M3
  • Ekran Kartı: MSI RX 480 Gaming X 8GB
  • RAM: Corsair 16GB(2x8) 2400MHz CL16
  • SSD: Samsung 850 EVO 250GB
  • HDD: WD Blue 1TB 7200 RPM
  • Güç Kaynağı: High Power 600w 80+ Bronze
  • Kasa: Corsair Spec-Alpha Siyah-Kırmızı
Bu halde iyi mi ?

Son düzenleme:
@CJack60 O zaman ben tekrardan sistemi yazayım:
  • İşlemci: i5 7600
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper 212X (Technopat sistem tavsiyelerinde bulunduğu için bunu düşündüm.)
  • Anakart: MSI H270 Gaming M3
  • RAM: Corsair 16GB(2x8) 2400MHz CL16
  • SSD: Samsung 850 EVO 250GB
  • HDD: WD Blue 1TB 7200 RPM
  • Güç Kaynağı: High Power 600w 80+ Bronze
  • Kasa: Corsair Spec-Alpha Siyah-Kırmızı
Bu halde iyi mi ?

Herhangi problem yok sadece SSD'yi M.2 SSD olarak alırsan senin için daha iyi olur. Bir kere anakarta takar dahada uğraşmazsın.

Herhangi problem yok sadece SSD'yi M.2 SSD olarak alırsan senin için daha iyi olur. Bir kere anakarta takar dahada uğraşmazsın.
Ama M.2 SSD' ler pahalı. Alınabilir düzeyde olsa hiç kaçırmazdım. :)

Bir de ekran kartını unutmuşum. MSI RX 480 Gaming X 8GB düşünüyorum.

600 Watt kaliteli PSU uzun yıllar idare eder, üretim teknoloji düştükçe TDP değerleri azalıyor gitgide. Üst düzey en güçlü GPU ve SLİ-CF kombinasyonu yaparsan o zaman daha yüksek PSU alman.
Ben belki ileri yıllarda (2-3 veya 4 yıl sonra) RX 480' i satıp güncel bir ekran kartı alabilirim. Ama çok zayıf bir ihtimal. CF-SLI düşüncem yok. O yüzden 600w yetecek dediğinize göre.

Evet, yeterli o zaman.
@BERWAR Peki bir güç kaynağı tavsiyesinde bulunabilir misin ? Açıkçası High Power alacaktım ancak önerilen güç kaynakları listesinde yok. Ben de Seasonic veya Corsair almaya karar verdim.
Bana Seasonic 620w modüler olan güç kaynağı yakın geliyor. Sence yukarıdaki güç kaynakları iyimi ? Sence hangisini almalıyım ? Ya da başka bir PSU önerin var mı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı