400-450 TL klavye önerisi

Thaldenor

Kilopat
Kısa bir süre içerisinde eski klavyemi değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an kullandığım klavye Corsair K70 Rapidfire ve değiştirme sebebim tuşların basmama veya çift basma (Key chattering) sorunu. Şu ana kadar çeşitli mekanik klavyeler kullandım ve bunlardan 2 tanesi Corsair K70 modeliydi ve her ikisini de aynı sorundan dolayı değiştirdim. Bu sebeple bir daha Corsair gibi yüksek kaliteli görünen ancak aslında yüksek fiyata düşük kalitede klavye üreten bir markaya para vermek istemiyorum. Aynı şekilde Logitech G810 klavyeyle de benzer bir sorun yaşadım bu yüzden Logitech marka bir klavye de almayı düşünmüyorum. Switch'ler konusunda çok hassas değilim. Cherry MX Red, Speed ve Romer-G Switch kullandım ve herhangi birinde rahatsızlık yaşamadım ancak Cherry MX Blue veya benzeri Switch'ler henüz kullanmadım o yüzden bana uyup uymayacağından emin değilim. Bütçe belirli durumlarda biraz esnetilebilir ancak çok üstüne çıkmayı düşünmüyorum. Şu an aklımda 2 seçenek var ancak farklı önerilere de açığım. Aklımdaki seçenekler Cooler Master CK 350 ve Redragon Yama. Sizin önerileriniz nedir? Hangisini tercih etmeliyim ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende G910'da çift basma veya basmama sorunu yaşadığım için Cherry switchlere güvenerek Corsair K70 sipariş ettim. Araştırmalarımda da bu klavyede kronik sorun olmadığı yönündeydi. Ne kadar süre sonra bu sorunu yaşadınız acaba? Destek yardımcı olmadı mı?

CK350 modelimiz daha kaliteli bir modeldir. Oetomu v2 switchler kullanılıyor şu ana kadar yoğun bir şikayet almadık üründen. Aldığımız geri dönüşler genelde iyi yönde.

Kısa bir süre içerisinde eski klavyemi değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an kullandığım klavye Corsair K70 Rapidfire ve değiştirme sebebim tuşların basmama veya çift basma (Key chattering) sorunu. Şu ana kadar çeşitli mekanik klavyeler kullandım ve bunlardan 2 tanesi Corsair K70 modeliydi ve her ikisini de aynı sorundan dolayı değiştirdim. Bu sebeple bir daha Corsair gibi yüksek kaliteli görünen ancak aslında yüksek fiyata düşük kalitede klavye üreten bir markaya para vermek istemiyorum. Aynı şekilde Logitech G810 klavyeyle de benzer bir sorun yaşadım bu yüzden Logitech marka bir klavye de almayı düşünmüyorum. Switch'ler konusunda çok hassas değilim. Cherry MX Red, Speed ve Romer-G Switch kullandım ve herhangi birinde rahatsızlık yaşamadım ancak Cherry MX Blue veya benzeri Switch'ler henüz kullanmadım o yüzden bana uyup uymayacağından emin değilim. Bütçe belirli durumlarda biraz esnetilebilir ancak çok üstüne çıkmayı düşünmüyorum. Şu an aklımda 2 seçenek var ancak farklı önerilere de açığım. Aklımdaki seçenekler Cooler Master CK 350 ve Redragon Yama. Sizin önerileriniz nedir? Hangisini tercih etmeliyim ve neden?
Ben de cooler master mk750 ile corsair k95 arasında kaldım. K95 hakkındaki düşünceniz nedir? Aynı sorunu çıkarır mı?

Bütçenizle alabileceğiniz en iyi klavye budur.
İnceleme Videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de cooler master mk750 ile corsair k95 arasında kaldım. K95 hakkındaki düşünceniz nedir? Aynı sorunu çıkarır mı?
Bende G910'da çift basma veya basmama sorunu yaşadığım için Cherry switchlere güvenerek Corsair K70 sipariş ettim. Araştırmalarımda da bu klavyede kronik sorun olmadığı yönündeydi. Ne kadar süre sonra bu sorunu yaşadınız acaba? Destek yardımcı olmadı mı?
Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Neredeyse aynı soru sorulduğu için toplu cevap veriyorum. Ülkemizde genellikle maalesef marka üzerinden tavsiyeler yapılmakta. Keza bir markanın x ürünü çok başarılıyken y ürünü aynı başarıya sahip olmayabilir ve bu çok normaldir. Corsair için klavye konusu da tam olarak bu şekilde. Cherry MX switchler her ne kadar dünyanın en eski ve en başarılı switchlerinden birisi olarak görünüyor olsa da benim fikrim günümüz teknolojisi ve kalitesinden oldukça uzak oldukları yönündedir. Özellikle de Corsair klavyelerde dünya çapında bu sorunu yaşamış insan sayısı bir hayli çoktur. Ancak bu demek değildir ki ben sorun yaşadım sen de yaşayacaksın. Yaşamayabilirsiniz fakat bu, sorunu çıkarma olasılığı en yüksek markalardan birisi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yabancı forumlarda bu gibi konularda yazılmış öneri ve kullanıcı deneyimlerini incelerseniz Corsair ve Cherry MX switchlerinin ne kadar çok insanı hayal kırıklığına uğrattığını görebilirsiniz. Şu anda dünya çapında birçok büyük forum ve platformlarda (isim vermeyeceğim ancak bir kaçını tahmin edebilirsiniz) Corsair klavyeler ve Cherry MX switchlerden uzak durulması gerektiği konusunda bir isyan başlamış durumda ve sayıları hiç az değil. Ben K70 klavyemi aldıktan sonra 2 kez bu sorunla karşılaştım. Birincisi 2 ay sonra, ikincisi ise yaklaşık 1.5 sene sonra oldu. İlk yaşadığım sorun sonrası ürün değişimi yapıldı. İkinci sorun 1.5 sene sonra tekrar aynı sorunu yaşamaya başladı ve şu anda ikinci kez garantiye gitmiş durumda. Garanti sonunda tekrar değişim yapılırsa tekrar sorun çıkana kadar yeni bir ürün almayı düşünmüyorum. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bu yüzden şunu da belirtmek isterim ki Türkiyede Corsair klavyelerin garantisini sağlayan firmadan şu ana kadar oldukça memnunum. Hızlı ve ilgililer ayrıca değişim konusunda da (gerektiği takdirde) ürünü değiştirene kadar sizi hayattan bezdirmiyor ve talebinizi kabul ediyorlar. Ayrıca sorunları olmasa K70 gerçekten çok rahat ve güzel bir klavye. Yani alacak olursanız ürün sorun çıkarmadığı sürece gerçekten pişman olmazsınız fakat ben tekrar bir Corsair klavye alır mıyım diye sorarsanız, maalesef hayır. Umarım aklınızdaki sorulara az çok cevap verebilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı