400-450 TL'ye İşlemci ve Anakart Önerisi

Ethereum

Kilopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Merhaba arkadaşlar. Max 400-450 TL bir limitim var. Alabileceğim en iyi işlemci ve anakart hangileridir? Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
40-50 TLyede bir işlemci soğutucu alırsanız işlemciyi overclock edip yüksek performansla kullanabilirsiniz.
Adsızs.png

Ama kardeş bu 1150 pin 1151 arıyorum ben ya da amd arıyorum ama amd'den anladığım için bulamıyorum. Mesela amd'de birbirine uyan işlemci ve anakart bulamıyorum.

AMD yıllardır aynı soketi kullanıyor. Ben İntel alacak bütçe varken asla AMD önermem. İlla da AMD alacaksanız AM3+ veya AM3 pinli bir işlemciyi, aynı şekilde AM3+ veya AM3 soketli anakarta takacaksınız. Ayrıca AM3+ ile AM3 birbiri ile uyumludur. Ama dediğim gibi, artık kazılarda fosiline rastlanan bir işlemciye para vermeyin. 400-450 tl ile @Berkay Kalkan ' ın önerdiği anakart ve işlemciyi alın. En son soket olan 1151 sokete sahiptir. DDR3 istiyorsanız da @KamaimaseN ' in önerdiklerini almalısınız. AMD' ye işlemci şu anda ve bu bütçeyle asla ama asla alınamaz. AMD Zen mimarisi belki iyi olabilir. Onu da bekleyebilirisiniz.

Hocam 1151 pin arıyorum demişsin buda 1151 pin. Şimdi de ama bu DDR4 diyorsunuz. 1151pin DDR4 destekler zaten.
Bana DDR3 lazım kardeş.

AMD yıllardır aynı soketi kullanıyor. Ben İntel alacak bütçe varken asla AMD önermem. İlla da AMD alacaksanız AM3+ veya AM3 pinli bir işlemciyi, aynı şekilde AM3+ veya AM3 soketli anakarta takacaksınız. Ayrıca AM3+ ile AM3 birbiri ile uyumludur. Ama dediğim gibi, artık kazılarda fosiline rastlanan bir işlemciye para vermeyin. 400-450 tl ile @Berkay Kalkan ' ın önerdiği anakart ve işlemciyi alın. En son soket olan 1151 sokete sahiptir. DDR3 istiyorsanız da @KamaimaseN ' in önerdiklerini almalısınız. AMD' ye işlemci şu anda ve bu bütçeyle asla ama asla alınamaz. AMD Zen mimarisi belki iyi olabilir. Onu da bekleyebilirisiniz.
Haklısın kardeş.

İlk önce "400-450 TL'ye alabileceğim en iyi işlemci ve anakart hangileridir" demişsin. Arkadaş sana DDR3 sistem önermiş sen "1551 pin" arıyorum demişsin. Başka bir arkadaş sana 1551 pin anakart ve uyumlu işlemci önermiş sen "AMD arıyorum" demişsin. Git önce pin nedir işlemci nedir onu öğren sonra tavsiye iste özellikle Technopat sistem toplama videolarını iyi izle.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı