400-500 TL Bütçe ile Kasa Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet benim için görünüş önemli fakat kalite ve soğutmada önemli Haf 912 alırsam 400R adar bir kalite elde edebilirmiyim ve Haf 912 nin içinde yer alan Gx 750W PSU nun kalitesi nasıldır bir bilginiz var mı ?
Haf 912 ADVENCED kullanıyorum. Kalite 400r'den aşağı kalmaz kesinlikle. Soğutma dersen bu kasa'daki soğutmayı 400r'de bile bulamazsın. 400R 31.6 CM ekran kartı yeri var. HAF 912 27 CM yeri var ve sökülebilen kafesler sayesinde 39 CM yer açılıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. :)

Kesinlikle. Bu durumu sadece GTX770 ile kıyaslama. İleride önüne neyin çıkacağını bilemezsin. Pc bileşenlerinde en sık değiştirilen parça ekran kartıdır ve en az sıklıkla değiştirilen kasadır. İleride R9 290 yada halefi Zotac GTX780 alabilirsin. Bunun için de sırf uzunluk için kasa değiştirmek mantıksız.

Cooler Master ve Corsair kalitesi tartışılmayacak iki markadır. HAF 912 plus Advanced seni mutlu edecektir farkettiysen ben de Corsair 400R kullanıyorum ama arkadaştaki Haf 912 Advanced kasayı görünce kasa budur dedim. 39cm genişletilebilir VGA boşluğuyla hiçbir zaman ekran kartında sıkıntı çıkarmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Haftasonu Vatan Bilgisayar'a gidip bir bakacağım nedir ne değildir canlı canlı göreceğim. Hepinize iyi geceler:).

Bende 400r ile HAF 912'yi VATAN PC'de karşılaştırıp seçim yapmıştım. :)

- - - Güncellendi - - -

Kesinlikle. Bu durumu sadece GTX770 ile kıyaslama. İleride önüne neyin çıkacağını bilemezsin. Pc bileşenlerinde en sık değiştirilen parça ekran kartıdır ve en az sıklıkla değiştirilen kasadır. İleride R9 290 yada halefi Zotac GTX780 alabilirsin. Bunun içinde sırf uzunluk için kasa değiştirmek mantıksız.

Cooler Master ve Corsair kalitesi tartışılmayacak iki markadır. HAF 912 plus Advanced seni mutlu edecektir farkettiysen ben de Corsair 400R kullanıyorum ama arkadaştaki Haf 912 Advanced kasayı görünce kasa budur dedim. 39cm genişletilebilir VGA boşluğuyla hiçbir zaman ekran kartında sıkıntı çıkarmaz.
Hele şükür 400r sahibi olupta beni anlayan biri çıktı. ;)

Bir yanlışınız olmasın? Asus R9 290 DirectCU II bile 27cm'ye sığmaz. 400R'ın VGA desteği 316mm'dir.
Kaynak: Carbide Series® 400R Mid-Tower Case

Pardon hocam Haf912 'nin normal boşluğu ile karıştırmışım. Hemen düzeltiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Evet benim için görünüş önemli fakat kalite ve soğutmada önemli Haf 912 alırsam 400R adar bir kalite elde edebilirmiyim ve Haf 912 nin içinde yer alan Gx 750W PSU nun kalitesi nasıldır bir bilginiz var mı ?

Soğutma olarak üst düzey diyebilirim. Psu olarakta 12v kanalından 60 amper güç sağlıyor. SLI ve CF içinde uygundur. Sessiz bir psu'dur.

Bu arada PSU gerçekten çok sessiz ve saatlerce çalışmasına rağmen buz gibi.

Tam emin olmasamda kalitesi ile uzun yıllar götüreceğini düşünerek 400R'ı seçiyorum :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı