400-500 Tl Lumia Tavsiyesi

muhendiskedibey

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Isparta - SDÜ
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf
Arkadaşlar benim bu senenin başından beri bir akıllı telefonum yok daha önce Note 2 kullanıyorum ama talihsiz bir kaza sonucu kullanılamaz hale gelmişti. Mart ayı içerisinde alabilme imkanım olacak ve artık telefona fazla para da vermek istemiyorum. Zaten bu aralıkta Android alırsam sinir krizi geçirmemem için bir sebep yok herhalde.

Daha önce Lumia kullanma imkanım olmadı, bu yüzden bana tavsiye verirken lütfen biraz telefondan bahsedin hani şu deyip geçmeyin. Güncel serilerden almak istiyorum oda ya L530 ya da L630 olur, bir yanda da birçok donanımsal açıdan daha üstün olan L820 var...
Çok kararsızım, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bence Lumia 820 ideal bir telefon ayrıca kaliteli bir kamerası var. İhtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır. Windows Phone konusuna gelirsek ;
• Windows Phone çok eğlenceli bir işletim sistemidir.
• Stabildir kasma, ram dolması gibi sorunlarla uğraşmazsın gayet akıcıdır.
• Ayrıca son olarak gelecek olan Windows 10 Mobile sürümü ile kesinlikle daha güzel ve yeterli bir işletim sistemi olacaktır.
Eksilerine gelecek olursak ;
• Uygulama konusunda ufak tefek eksiklikleri var. Mesela İnstagram henüz Beta, Opera Mini henüz Beta yani ufak sorunlara sahip.
• Oyun için alacaksan stabilitesine diyebilecek birşeyim yok 512 mb ramli cihazımda Asphalt 8 i kasmadan oynayabiliyorum ama birkaç oyun eksiği de yok değil, eksikleri az ama yine de var.
Benim diyeceklerim bu kadar senin sormak istediğin anlamadığın bişey varsa beklerim.
Saygılarımla.

Bence Lumia 820 ideal bir telefon ayrıca kaliteli bir kamerası var. İhtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır. Windows Phone konusuna gelirsek ;
• Windows Phone çok eğlenceli bir işletim sistemidir.
• Stabildir kasma, ram dolması gibi sorunlarla uğraşmazsın gayet akıcıdır.
• Ayrıca son olarak gelecek olan Windows 10 Mobile sürümü ile kesinlikle daha güzel ve yeterli bir işletim sistemi olacaktır.
Eksilerine gelecek olursak ;
• Uygulama konusunda ufak tefek eksiklikleri var. Mesela İnstagram henüz Beta, Opera Mini henüz Beta yani ufak sorunlara sahip.
• Oyun için alacaksan stabilitesine diyebilecek birşeyim yok 512 mb ramli cihazımda Asphalt 8 i kasmadan oynayabiliyorum ama birkaç oyun eksiği de yok değil, eksikleri az ama yine de var.
Benim diyeceklerim bu kadar senin sormak istediğin anlamadığın bişey varsa beklerim.
Saygılarımla.

Oyunlar çok önemli değil benim için, yeter ki şarjı güzel gitsin. Zaten L820 de beni tedirgin eden bataryasının güçsüz olması. L520 gibi ufak cihazlarda bile 1400 mAh kadar batarya varken L820 de 1600 mAh kadar var. Sizce günü çıkarmada bir sıkıntı olur mu ?

Yani günü çıkarması internet kullanımına bağlı çok kullanıyorsan biraz sıkıntı yaşayabilirsin ama normal kullanımında günü kurtarır. Bende o şekilde internet kullanımım çok etkiliyor.

Yani günü çıkarması internet kullanımına bağlı çok kullanıyorsan biraz sıkıntı yaşayabilirsin ama normal kullanımında günü kurtarır. Bende o şekilde internet kullanımım çok etkiliyor.

Şu SAR değerlerinde de baktım da L630 da aşırı yüksek sağlık açısından düşündürüyor. Ama L820 de böyle bir sıkıntı yok. Sanırsam en uygun tercih L820 olacak.

Lumia 820 en iyi tercih olucaktır. 1GB Ram ile telefonda kasma yaşatmıyor. 8 Megapixel kamerası gerçekten şahane. Ön kamera VGA. Eğer selfie delisiysen seni asla tatmin etmez. Fakat Lumia Selfie uygulaması ile arka kamera ile çekmen mümkün. Şarj konusunda ise 3G çok açık tutarsan gerçekten dayanmaz. Kullanımına bağlı olarak değişir tabii. Taşınabilir şarj aletleri işini görür. Mağaza şuan da uygulama açısından aç. Fakat o fiyata alabileceğin en iyi telefon bana kalırsa. Şimdiden hayırlı olsun. Bu arada Lumia 820 kullanmaktayım. Soruların varsa sorabilirsin.

Lumia 820 en iyi tercih olucaktır. 1GB Ram ile telefonda kasma yaşatmıyor. 8 Megapixel kamerası gerçekten şahane. Ön kamera VGA. Eğer selfie delisiysen seni asla tatmin etmez. Fakat Lumia Selfie uygulaması ile arka kamera ile çekmen mümkün. Şarj konusunda ise 3G çok açık tutarsan gerçekten dayanmaz. Kullanımına bağlı olarak değişir tabii. Taşınabilir şarj aletleri işini görür. Mağaza şuan da uygulama açısından aç. Fakat o fiyata alabileceğin en iyi telefon bana kalırsa. Şimdiden hayırlı olsun. Bu arada Lumia 820 kullanmaktayım. Soruların varsa sorabilirsin.

Selfie ile işim olmaz zaten ama belki görüntülü görüşmelerde kullanırım ön kamerayı. Şarj olayını da pil tasarrufunu sürekli açık tutarım diye düşünüyorum. Şimdi mesela ben parlaklığa dikkat ederek 3G açık şekilde kaç saat internete girerim onu merak ediyorum.

Selfie ile işim olmaz zaten ama belki görüntülü görüşmelerde kullanırım ön kamerayı. Şarj olayını da pil tasarrufunu sürekli açık tutarım diye düşünüyorum. Şimdi mesela ben parlaklığa dikkat ederek 3G açık şekilde kaç saat internete girerim onu merak ediyorum.
Parlaklık şuan da manuel olarak elle ayarlanamıyor. Sadece 4 seçenek mevcut. Düşük- Orta- Yüksek ve Otomatik.
Düşük parlaklık ile 3G de 2-3 saat götürür tahminen. Eğer wifi mevcutsa 3G'den daha çok Wifi kullanırsan kullanım saatin artar.
Ben aldıktan sonra hiç pil değiştirmedim (Telefonun garantisi bitmiş durumda). Eğer bu cep telefonu alırsan taşınabilir şarj aleti almayı unutma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı