400-600 TL Sıvı Soğutma Tavsiyesi

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
  • İ7 6700K
  • MSI Z170A Gaming Pro Carbon,
  • DarkFreezer X120
  • Corsair Vegance 2×8 RAM
  • Aerecool P7-C1 Kasa
Şu an Turbo Boost ile 4.2 GHz'de kullanıyorum. Prime95 testinde 67 derece yukarısını geçmedi. Overclock yapmak istiyorum fakat kullandığım soğutucunun buna yeteceğini düşünmüyorum. Sıvı soğutma olması öncelikli olmak üzere tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İ7 6700K
  • MSI Z170A Gaming Pro Carbon,
  • DarkFreezer X120
  • Corsair Vegance 2×8 RAM
  • Aerecool P7-C1 Kasa
Şu an Turbo Boost ile 4.2 GHz'de kullanıyorum. Prime95 testinde 67 derece yukarısını geçmedi. Overclock yapmak istiyorum fakat kullandığım soğutucunun buna yeteceğini düşünmüyorum. Sıvı soğutma olması öncelikli olmak üzere tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler :)

600'ün biraz üstünde kalabilir ama ML240L alabilirsiniz. Cooler Master.

Cryorig kalitesi üst düzey fakat garanti en büyük sıkıntı o yüzden başının ağrımaması için ikinci seçenek P7-L240 daha iyi olacaktır. Hiç olmazsa yurt dışı tedarik değil.
Bilgi için sağolun hocam. Cooler master modeli ile karşılaştırıp karar vermeyi düşünüyorum. Tekrar teşekkürler [emoji4]
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama sizce bu sıvı soğutmayı şimdi mi almalıyım ya da yılbaşı indirimini mi beklemeliyim?
Cooler Master ML240L RGB modelini Vatan Bilgisayardan indirimle 530 TL'ye aldım. Stok hızlarda boşta 25-30 derece, yükte 58 dereceyi geçmedi. Daha sonra 1.226v ile 4.4 GHz'de çalıştırmayı başardım. Yaklaşık 30 dakikalık Prime95 testinde 78 dereceyi geçmedi. Fakat burada fanları son hıza değil smart mode da çalıştırdım. Son olarak 1.30v ile 4.5 GHz'de 30 dakikalık Prime95 testinde 74-78 derece arasında çalıştırmayı başardım. Fakat bu testte fanları son hızda çalıştırdım.Yaptığım testlerde çekirdeklerin hiçbirinde çökme durumu olmadı. Bu arada testlerde oda sıcaklığı tahminen 25-30 °C civarındaydı. Vaktim olursa voltajı biraz daha düşük tutup 4.5 GHz'de çalıştırmayı deneyeceğim.
Yardımınız için teşekkürler. :)
@Arda Anıl

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı