400 TL Amfi Tavsiyesi

WinDPzero

Hectopat
Yer
Buca, İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gitarım Cort X1. Daha çok Metallica, Slayer, Megadeth tarzı Thrash Metal, Heavy Metal çalıyorum, ama onlar kadar olmasa da Coldplay gibi Alternatif de çalıyorum. Aklımda Blackstar Fly 3 ya da ikinci el Blackstar ID Core 10 var. Fly 3’ün sesi nasıldır, tatmin eder mi? Evde çalıyorum bu arada. Bir de ikinci el için etrafımdaki insanlar almamamı söylüyorlar. Son olarak bütçem max 400-450 TL.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Blackstar İD CORE 10, fiyatına göre ne kadar iyi bir amfi olsa da metal için çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim... Dijitallik kokan bir amfi. Yazılım ile noisy gate kapanıyor ama yinede çok tavsiye etmem. Ama clean tonları gerçekten iyi. Ve diğer özellikleri de oldukça iyi fiyatına göre. Örneğin ses kartı gibi kullanıp, kayıt alma imkanı sunuyor...

Bana da her yerde “Metal çalasaksan Blackstar” diyorlar. Kafam karıştı şimdi. Haftaya cumartesi bir dükkanda bulup test etmeye çalışacağım, ancak ikinci el olmadıkça çok sıcak bakamayacağım galiba. Fly 3 için yorumunuz nedir?

Blackstar İD CORE 10, fiyatına göre ne kadar iyi bir amfi olsa da metal için çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim... Dijitallik kokan bir amfi. Yazılım ile noisy gate kapanıyor ama yinede çok tavsiye etmem. Ama clean tonları gerçekten iyi. Ve diğer özellikleri de oldukça iyi fiyatına göre. Örneğin ses kartı gibi kullanıp, kayıt alma imkanı sunuyor...

Blackstar'in her modeli öyle olacak değildir.[emoji1] Mesela Blackstar'in 150W olan modelini kullandım sahnede... Gerçekten tatmin edici sert tonlara ulaşılabilir. Ama ev için çok absürt kaçar işin gerçeği o amfilerde... Ev için maksimum 20W amfi tercih edilmeli ki 10W'de bile sesi, en fazla 6. kademeye filan getirebilirsiniz. FLY 3 maalesef kullanmadım. Yorum yapamam bu yüzden. Bu tarz ürünlerin, kesinlikle ama kesinlikle bizzat gidilip görülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Denedikten sonra duruma göre yazarım buraya.
Ekleme: Gittiğim yerlerde denenebilecek durumda Blackstar amfileri yoktu fakat normalde $152 fiyata sahip, ama indirimde 450₺’ye satılan Laney LX15 amfisini buldum. O sırada çok detaylı test edemedim ama genel olarak güzel gibi geldi bana. Özellikle indirimini değerlendirirsek. Laney nasıl bir markadır?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı