400 TL arası kulaklık önerisi

Merhabalar. Saçma olacak ama Gamepower Medusa V2 ya da Rampage Drop Plus (EKSA E900 Pro) kulaklıklarından birini almanızı öneriyorum. Genelde bu iki markayı- özellikle de Gamepower'ı- sürü psikolojisi durumundan dolayı Technopat Kids'te fazla önermiyorlar.
Medusa V2'nin mikrofonu gerçekten çok çok iyi ancak mikrofonda gürültü önleme olmadığı için etraftaki sesleri de olduğu gibi karşıya yansıtıyor. Arkada konuşan birisi olunca veya bir fan sesi açılınca ses karşıya direk gidiyor. Onun dışında, sesi aşırı yüksek seviyeye getirdiğinizde (%80 gibi) seste bozulmalar yaşanıyor. Bir de kulaklığın ergonomisini ben pek beğenmedim, ürün kulaklarımı ağrıtıyordu ve kulağıma baskı yapıyordu. Fakat, sunduğu ses ve mikrofon performansı gerçekten çok iyi.
EKSA E900 Pro'daysa böyle durumlar yok. Mikrofon ile alakalı hiçbir problem yaşamadım ancak, mikrofonla alakalı olmasa da dışarıya gerçekten çok fazla ses veriyor. Sırf bu yüzden tercih etmeyebilirsiniz. Onun dışında, kabloların çıkartılabilir olması gibi özellikler gerçekten iyi ve sunduğu ses de gerçekten çok güzel.
İki kulaklık da iyidir ama ben olsam E900 Pro alırdım. Bu arada- bugüne kadar elliden fazla kulaklık kullanmış birisi olarak- asla Corsair ya da SteelSeries modellerini önermem. Bu iki markanın ürünleri çok konforlu, fakat sundukları ses ve mikrofon performansı gerçekten kötü. Yani en azından fiyatlarına göre.
Ancak, HS serisi gibi modelleri eğer ki bugüne kadar hiçbir şekilde kulaklık vs. kullanmadıysanız alabilirsiniz; bu amaçla alırsanız hiçbir şekilde üzülmezsiniz. Ancak, daha öncesinde "iyi" bir kulaklık kullandıysanız bu iki markanın herhangi bir kulaklığını alırsanız üzülme ihtimaliniz olacaktır...
Ekleme: Bütçenizi arttırabilirseniz Razer ya da HyperX ürünlerine bakmanızda fayda var. Bence bu iki marka dışında diğer markaların kat etmesi gereken çok fazla yol var...
Ayrıca, Logitech ürünleri de başlangıç için iyidir fakat çok da fazla bir şey beklemeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı