400 TL Bilgisayar Kasası Tavsiyesi

Feariell

Hectopat
Selam. Bilgisayarımı Eylül 2016 gibi topladım. Bilgisayarın büyük sıkıntısı RAM'ler de, HDD'de ve kasada bulunuyordu. HDD zırrrr diye ses çıkartıyor. RAM'ler arada mavi ekran verdiriyor ama konumuz bu değil. Bilgisayarı topladığımda parçaları birleştirmeyi bilmediğim için babamın bir bilgisayarcı arkadaşına verdim, vermez olaydım.

Haftalarca bekledim, yapmayınca yanına gittim zorla öyle yaptı ama kasayı saçma sapan bir yere koymuştu ve kasanın her yeri hasarlıydı. Yakında kasayı değiştireceğim ve max 400 TL bir kasa arıyorum. LED'li ve ya pencereli olması önemli değil, tek istediğim PC nefes alabilsin ve ısınmayı engelleyecek kadar fanı olsun. Anakartım MSI A68HM-E33 V2. Tüm tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU haznesi, 5 fanı, büyüklüğü, malzeme kalitesi, genişletme seçenekleriyle ben Dark N10 diyorum. 1 yıldır kullanıyorum. Yer probleminiz yoksa biçilmiş kaftan. Asla sirkülasyon probleminiz olmaz. Fanlar zaten kuralına göre yerleştirilmiş. İleride sıkılırsanız mavi LED fanlardan -ki ben sıkıldım- zevkinize göre farklı fanlarla özelleştirebilirsiniz. Ben 4 fanı 60'a satıp, Dark Ultra Bright 2 fan ve LED şerit Kit almıştım. Yanına 2 fan daha ekledim kasa ışıl ışıl oldu.
Kasa alırken sadece mevcut donanımı değil ilerisini de düşünmek gerek.

Cevaplar için teşekkürler. Sosyal hesabımın şifresini kaybetmiştim bu gün buldum 😁. @35UPGRADER36 hocam Dark N10 geçen sene PC toplayan arkadaşıma almıştık evet mükemmel bir kasa ama en son fiyatına baktığımdq bütçemi aşıyordu. @Sekan_Uçar hocam senin attıkların çok ışıklı mışıklı, dediğim gibi kasa önemli değil, kasa benim için kışın ayaklarımı uzatıp PC'nin sıcaklığıyla ısıttığım bir masa niteliğinde bu nedenle daha az bütçeye daha sade bir şeyler istiyorum 😁 @Pantheon hocam CoolerMaster ise fena gözükmedi ayrıca sanırım biraz küçük bu ısınma problemi yaşatır mı? Kasa ledsiz olduğu halde bu fiyatın hakkını verir mi?

Hangi kasayı alırsan al masa altına koyarsan daha sıcak çalışır. O yüzden sirkülasyon sağlamasını istiyorsan kasayı monitörün sağına koymalısın. Faza fan var diye Dark falan almanı tavsiye etmem. Kasa fanı sonradan eklenebilir, kolayca değiştirilebilir lakin kasa malzeme kalitesi sağlam değilse kolaylıkla elden çıkaramazsın.

Dark N10 için konuşuyorum sadece. Sac kalitesi olsun iç hacmi ve hava akışı olsun çok kullanışlı ve ferah bir kasa. Modifiyede de onu açık. Bir yıldır bir problemini görmedim. En güzeli plastik yığını değil.

Dark N10 için konuşuyorum sadece. Sac kalitesi olsun iç hacmi ve hava akışı olsun çok kullanışlı ve ferah bir kasa. Modifiyede de onu açık. Bir yıldır bir problemini görmedim. En güzeli plastik yığını değil.
Epptavm güvenilir mi ? Sanki gümrükte takılan ürünleri satıyorlar gibi bir şey hatırlıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı