400 TL Borcun 200 TL'si ödenmesine rağmen 322 TL gözüküyor

berkayx

Hectopat
Kredi kartımda 400 liralık borç vardı. Dün 200 lirasını ödedim güncel borç 200 lira olarak gözüküyordu, buraya kadar sorun yok. Bugün baktığımda borcun 322 TL olduğunu gördüm. Son işlemlere baktığımda sadece dün yaptığım ödemelerin işlemleri gözüküyor. Son ekstreden kalan bir borçta gözükmüyordu ve hâlâ gözükmüyor.

Kredi kartımda 400 liralık borç vardı. Dün 200 lirasını ödedim güncel borç 200 lira olarak gözüküyordu, buraya kadar sorun yok. Bugün baktığımda borcun 322 TL olduğunu gördüm. Son işlemlere baktığımda sadece dün yaptığım ödemelerin işlemleri gözüküyor. Son ekstreden kalan bir borçta gözükmüyordu ve hâlâ gözükmüyor.

Bankanız ile iletişime geçin.

Borcu ödedikten sonra kartı tekrar kullanınca borç saymaya devam ediyormuş sanırsam. Ödediğim 200 TL'yi diğer kesim günü mü gösterecek acaba?
Sanmıyorum dostum. Borcun kesilmeden önce işlem yaptıysan eklemesi normal. Bir yanlışlık olmaz merak etmeyin. 👍

Sanmıyorum dostum. Borcun kesilmeden önce işlem yaptıysan eklemesi normal. Bir yanlışlık olmaz merak etmeyin. 👍
Yani benim anlamadığım tek sorun şu. 400 TL borcum varken 200 TL ödüyorum, güncel borç 200 TL oluyor. Sonra 40 TL'lik bir alışveriş yapıyorum ve borç 322 TL oluyor. Bende bunu anlamadım. Geçen aydan kalan borcu da normalde 400 TL'ye eklemişti. Garip.

Taksit varsa o gelmiştir.
Taksit yok.

Ek olarak bir şey sormak istiyorum. Bu artı bakiye iadesi tam olarak ne? 83,46 TL artı bakiye iadesi gösteriyor.

Borç hemen düşmez. Yani bazen net gözükmüyor. Ekstre gelince netleşir. Ben de limit bitince olmayan borcu ödüyorum, halen borç gözüküyor ama ekstre gelince ödediğin düşüyor.

Geri
Yukarı