400 TL Ekipman Önerisi

Jhon le Carre

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben bir set dizmek istiyorum ve setimde fare, klavye ve kulaklık bulunacak. Mousepad almayacağım çünkü mevcut bir mousepadim var (Steelseries QCK),
Mouse olarak ilk başta aklımda G502, Razer DA Chroma, Rival 300 ve Logitech G403 vardı ve bunların hepsini deneme imkanım oldu ve G502 çok modern bir tasarıma sahip olduğu için, Rival 300'ü ise elimde rahat durmadığı için eledim. Geriye Razer DA Chroma ve G403 kalıyor bunların ikisi de elime oturuyor fakat G403 daha iyi oturuyor gibi geldi bana fakat fiyat konusunda Razer 100 TL daha ucuz olduğundan biraz daha o tarafı düşünüyorum.

Klavye konusuna gelirsek, çoğu switch modellerini deneme imkanım oldu ve en büyük kararlarımdan biri asla ROMER-G switch tercih etmeyeceğim çünkü hissiyatı beni hiç mekanik klavye gibi hissetirmedi bu yüzden G410 modelini eledim. Razer'ın switchleri hissiyat olarak mükemmel fakat oyun için önermiyorlar ve zaten o kadar bütçem yok o yüzden benim tercihim burada Cherry MX Red olacaktır bir FPS oyuncusu olarak. Bu tarafta düşündüklerim ise SS M500, Cooler Master Masterkeys Pro L White bu fiyatlar civarında önerebileceğiniz başka Red switch klavyeler varsa önerilerinizi bekliyorum. Bu arada Brown, Black, Blue gibi switchleri de oyun için önermedikleri için düşünmüyorum. @Barış Tolon dan öğrendiklerimle.
Kulaklık konusuna gelirsek burada kafam çok karışıyor kimisi diyor 7.1 o kadar gerekli değil kimisi diyor 7.1 al kafan rahat olsun ben sadece oynadığım oyunları söyleceğim ve de bütçemi burada öneriyi sizden bekliyorum. Bütçe en fazla 400 TL (400 TL için baya zorlamam lazım bu yüzden gerçekten haketmedikçe önermeyin.) ve BF1, CS:GO, PUBG, H1Z1 gibi oyunlarda arkadaşlarla sesli sohbet halinde oynacağız bu yüzden mikrofon da çok önemli. Aklımdaki modeller SS Arctis 3, HyperX Cloud Core, SS Siberia 200, HyperX Cloud Stinger, Logitech G420...
Önerilerinizi ve yorumlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şöyle bir parantez açayım. Szi o konuyu yanlış anlamışsınız. Her mekanik anahtar çeşidi, her oyun için uygundur ve zarlı klavyelere göre çok daha iyidir. Ancak aralarında bir kıyaslama yaptığımız zaman, kırmızı anahtar çeşidi, özellikler FPS oyunlarında daha bir öne çıkmakta.
Hocam her ekipman için mi bütçeniz 400 TL? Yoksa toplamda mı 400 TL?

Hocam fare için G403, klavye için CM MasterKeys Pro L White, kulaklık olarak da Hyperx Cloud Core modelini önerebilirim.

Fare konusunda ergonomi çok önemlidir. Madem G403 daha ergonomik sizin elinize, o yüzden G403 almanızı öneririm. Yoksa ikisi de çok kaliteli bir faredir o da.
Mavi aydınlatma çok fazla göz alıyor bence. O yüzden, Pro L White modelini önerdim.
7.1 kulaklığa pek gerek yok bence. Diğer özelliklerden kısıp, sırf 7.1 olsun diye yapılmış kulaklıkları sevmiyorum. Tasarım, ergonomi, ses ve bütün platformlara olan uyumluluğu ile Hyperx Cloud Core modelini önerdim. Kulaklık olarak indirimi kaçırmazsanız bu kulaklığı öneririm. https://www.itopya.com/Corsair-VOID-Surround-Hybrid-Stereo-Dolby-71-Gaming-Kulaklik/

Fare konusunda ergonomi çok önemlidir. Madem G403 daha ergonomik sizin elinize, o yüzden G403 almanızı öneririm. Yoksa ikisi de çok kaliteli bir faredir o da.
Mavi aydınlatma çok fazla göz alıyor bence. O yüzden, Pro L White modelini önerdim.
7.1 kulaklığa pek gerek yok bence. Diğer özelliklerden kısıp, sırf 7.1 olsun diye yapılmış kulaklıkları sevmiyorum. Tasarım, ergonomi, ses ve bütün platformlara olan uyumluluğu ile Hyperx Cloud Core modelini önerdim. Kulaklık olarak indirimi kaçırmazsanız bu kulaklığı öneririm. https://www.itopya.com/Corsair-VOID-Surround-Hybrid-Stereo-Dolby-71-Gaming-Kulaklik/
Hem stereo yazıyor hem de Dolby 7.1 anlayamadım.

Hem Stereo hem de 7.1 özelliği kullanılabiliyor yani. Tabii tüm sanal 7.1 kulaklıklarda Stereo kullanılabilir ama diğer platformlara olan uyumluluğu ile bu model öne çıkıyor. Normalde kulaklık 3.5mm Jack girişine sahip ve PS4, XBOX One ve telefonlar ile bağlanabiliyor. Aynı zamanda esktradan 7.1 ses kartı çıkıyor ve bilgisayara USB bağlantısı ile 7.1 özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Hem Stereo hem de 7.1 özelliği kullanılabiliyor yani. Tabii tüm sanal 7.1 kulaklıklarda Stereo kullanılabilir ama diğer platformlara olan uyumluluğu ile bu model öne çıkıyor. Normalde kulaklık 3.5mm Jack girişine sahip ve PS4, XBOX One ve telefonlar ile bağlanabiliyor. Aynı zamanda esktradan 7.1 ses kartı çıkıyor ve bilgisayara USB bağlantısı ile 7.1 özelliğini kullanabiliyorsunuz.
Bu indirim birdaha bulunamayacak kadar iyi bir indirim mi ona göre düşünücem elimde 310 TL var biraz daha ekleyip alabilirim fakat bundan daha önce bir sistem toplaycağım onun için o parayı biriktirmeye devam edecektim sizce almalı mıyım ?

30 TL fark var arada. Alabilirseniz Corsair Void Hybrid, alamazsanız Hyperx Cloud Core modelini öneririm. Ayrıca hani 400 TL bütçeniz vardı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı