400 TL kaliteli 80+ PSU önerisi

Hocam ben bir de yeni çıkan modellere bakıyorum mesela bu önerdiğiniz yeni değil sanırım? Yani uzun süre değişmeyeceğim PSU'yu doğal olarak 2020 yılına giriyoruz 4-5 sene önceki PSU'yu almak yerine örnek veriyorum 2018 yılında çıkanı tercih ederim. Mesela Be Quiet! olan model yeni ürün mü?

Hocam ben bir de yeni çıkan modellere bakıyorum mesela bu önerdiğiniz yeni değil sanırım? Yani uzun süre değişmeyeceğim PSU'yu doğal olarak 2020 yılına giriyoruz 4-5 sene önceki PSU'yu almak yerine örnek veriyorum 2018 yılında çıkanı tercih ederim. Mesela Be Quiet! olan model yeni ürün mü?
Hocam çıkış tarihi önemli amma velakin testlere bakarak alınması kaydıyla direkt olarak bu PSU 5 sene önce çıkmış alınmaz denilmez kesinlikle. Eski grup düzenlemesi kullanıyor B700H. DC-DC ve LLC değil.
System Power U9 daha modern bir platform DC-DC düzenlemesi var.
B700H'nin attığım incelemede çapraz yük ve ripple testi yapılmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiş hiç fena değil. Alınabilir bir model kesinlikle.

Hocam peki sizin ilk önerdiğinizi alamazsam stok gelmezse, şunu alsam uzun süre, sıkıntısız kullanır mıyım? Ya da bunu mu önerirsin yoksa Gigabyte olanı mı?

Hocam peki sizin ilk önerdiğinizi alamazsam stok gelmezse, şunu alsam uzun süre, sıkıntısız kullanır mıyım? Ya da bunu mu önerirsin yoksa Gigabyte olanı mı?

Tek kelime ile uzatmadan B700H derim. VS Gri'de eski bir topoloji olan birincilde Double-Forward kullanıyor daha güncel olan LLC topolojisi yok anlıycağın üreticilerin eski platformu her ikisi de. BH'nin bulk kaps.105° Nippon marka Japon üretici, yarı modüler ve siyah flat kablolar gibi artılar söz konusu.
System Power U9'da da birincil tarafta Double-Forward, ikincilde DC-DC kullanıyor. En azından DC-DC kullanılmış. Zaten performanslarına da göz attık.
SP U9>BH>VS Gri şeklinde olur sıralamam.

Düzenleme: Dostum şu anki önerilerimi bir kenara bırakıp, G750H modelini al. 411TL bu model için cazip bir fiyat etiketi.
Gigabyte 750W 80+ Gold Modüler 14cm Fanlı Güç Kaynağı G750
LLC+DC-DC birincil ve ikincil tarafta 105° Japon kapasitorler mevcut.

İnceleme
Gigabyte gets back into PSU business; new 80+ Gold series by CWT spotted

Son düzenleme:
Sağ olun hocam yardım için, 750W sistem için fazla ama olsun sonuçta fazla olmasının bir zararı yok. Be Quiet! olan model stokta olmadığı için onu alamadım yılbaşından sonra belki stoklara girer tekrar.
Dediğin gibi gereksiz fazla olabilir amma velakin konuda önerilen bütün modellerden daha iyi. Anlamadığım şekilde Gigabyte PSU'larda çaktırmadan indirime gidilmiş. Ama yok gibi gözüküyor. Ülkemizde PSU modelleri kısıtlı maalesef ki çokta bir alternatif yok.
Be Quiet! olan model stokta olmadığı için onu alamadım yılbaşından sonra belki stoklara girer tekrar.
Bu arada bu G750H modeli System Power U9'dan daha iyi. Yeni grup düzenlemesi olan LLC ve DC-DC dönüştürücüler, %100 105° Japon kapasitörler, sleeve bearing yerine çift bilyalı fan şunu söyleyeyim 2 kademe daha iyi ürün. Stoğun bitmesi iyi olmuş bu ürün 411TL bandında iken al derim.
Bu modelin muadilleri be quiet! Pure Power 11, Corsair CX. Mümkünse fiyatı artmadan al elinde para varsa.

Sistemim için 400W gerekiyorsa geriye kalan 300W boşta duruyor değil mi sistem böyle işliyor? Sistem için ya da fatura için herhangi bi zararı olmaz?
Kesinlikle herhangi bir zarar söz konusu değil. Ve evet mantık dediğin gibi işliyor.
Fatura için herhangi bi zararı olmaz?
Faturaya'ya yansıyan ise G750H, Gold sertifikalı %90'a varan bir verimliliği var bu durumda sistemin %100 yükte 400W tüketiyorsa, prizden 411W civarı güç çekicek. Burda faturaya yıllık olarak bakarsak güzel bir katkısı var. Ayriyetten PSU kapasitesinin %50 civarını kullancağın için daha düşük fan devri ile çalışma durumu söz konusu yükte iken.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı