400 TL kasa önerisi

Bütçe
400

Kismebaby

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ŞANLIURFA
Daha fazla  
Merhaba, Corsair 500r kasadan daha ufak bir kasaya geçeceğim 2.el olarak üç model arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim. Sebebiyle belirtirseniz çok sevinirim. Seçeneklerim dışında tavsiyesi olan varsa lütfen yazsın.

Sharkoon Tg5 Kasa : 300TL Ön kısmındaki cam güzel görünüyor

Fractal Design Define C : 250 TL sadeliği ve ses yalıtımlı olması

XPG INVADER : 350-400TL daha fazla fan desteği

Bu fiyat aralığında iyi bir kasaydı sanırım.

40 lira eklersen bu var. Şahsen az daha ekleyip bunu tercih ederdim.

Bu fiyat aralığında iyi bir kasaydı sanırım.

40 lira eklersen bu var. Şahsen az daha ekleyip bunu tercih ederdim.
Yanıt için teşekkürler, malesef tek harddisk yeri var ,attığım modellerden öne çıkan bir özelliği yok gibi.

Yanıt için teşekkürler, maalesef tek hard disk yeri var, attığım modellerden öne çıkan bir özelliği yok gibi.

Ben ilk yazdığın yeri okumamıştım, pardon.
Fractal design define C güzel bir kasadır. 2.el olduğu için sonradan fan eklemesi yapılmış mıdır bilmiyorum ama yoksa bile sen yaparsın.
Yalnız 250TL'ye satmaları çok ucuz geldi, bir sıkıntısı falan olmadığına emin misin?
Yanıt için teşekkürler, malesef tek harddisk yeri var ,attığım modellerden öne çıkan bir özelliği yok gibi.
Dark için, tek değil 2 tane 3.5, 2 tane 2,5 inç depolama alanı sunuyor.
1629912524955.png

Sıfır olarak dediğim gibi dark, attıkların arasından Fractal design define C.

Fractal önü komple kapalı, yanlar açık sadece. Hava akışı olarak iyi olmaz bu nedenle. Ama marka kaliteli marka.

Ayrıca kendi sitene baktım. Özellikleri çok iyi. Tavsiye ederim. Eğer sistem fazla ısınmıyorsa çok güzel tercih olur şahsi düşüncem. Ek olarak fan eklemek iyi olabilir. Sanırım iki fan ile geliyor. Hele de önü kapalı olduğu için fan eklemesi iyi olur.

Onun dışında Gametech Velar öneririm sıfır olarak. Dark Diamond Pro Mesh alınmaz diyorum ne zamandır ama hala çokça öneriliyor. Önerilme nedenini de anlamıyorum. Bir artısı da yok neredeyse Gametech Velar a göre.

Fractal önü komple kapalı, yanlar açık sadece. Hava akışı olarak iyi olmaz bu nedenle. Ama marka kaliteli marka.

Hocam tamamen mesh değil miydi önü?
Benim hatırladığım başka modeli miydi yoksa?

X-coler'ın velara göre bir eksisi var mı? Ve ya veların artısı var mı?
Son olarak Dark yerine veların alınmasında sadece aradaki fiyat farkı mı etkili? Çok kasa konularına bakmıyorum, daha önce dediğini görmemiştim.
2. el alacağı için fractal olarak karar kılmıştık, yukarıda demiştim alacağı adam fan eklemesi yaptı mı bilmiyorum ama fiyatı çok uygun geldi.

Ekleme:
Hatırladığım kasa fractal design meshify C imiş, karıştırmışım pardon.

Son düzenleme:
Hocam tamamen mesh değil miydi önü?
Benim hatırladığım başka modeli miydi yoksa?

X-coler'ın velara göre bir eksisi var mı? Ve ya veların artısı var mı?
Son olarak Dark yerine veların alınmasında sadece aradaki fiyat farkı mı etkili? Çok kasa konularına bakmıyorum, daha önce dediğini görmemiştim.
2. el alacağı için fractal olarak karar kılmıştık, yukarıda demiştim alacağı adam fan eklemesi yaptı mı bilmiyorum ama fiyatı çok uygun geldi.

Ekleme:
Hatırladığım kasa fractal design meshify C imiş, karıştırmışım pardon.
Dediğin gibi Meshify modelleri mesh.

X-Coler Micro ATX bir kasa. Onu Velar ile karşılaştırmıyorum. Benim karşılaştırdığım Diamond Pro Mesh.

Velar 2 HDD destekliyor.
ARGB fan ile geliyor.
Diğer desteklerde de geri kalmıyor, hatta önemli çoğu şey ya aynı. Fark ettiğim tek eksik 10mm ekran kartı desteği daha az. Dark 320, Gametech 310mm ekran kartı destekliyor.
Ayrıca fiyatı da çok daha ucuz.

Geri
Yukarı