400 TL Kule Tipi Soğutucu Tavsiyesi

EİVOR

Decapat
Yer
Dortmund
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle R7 3800X işlemcimi stok soğutucu ve CPB açık şekilde kullanıyorum, sesten duramıyorum yani 97 VTEC gibi ara gaz vere vere çalışıyor soğutmasından şikayetçi değilim fakat ses inanılmaz rahatsız ediyor kulaklık takınca sorun yok fakat odada bir ben yalnız değilim köpeğim bile rahatsız oluyor o yüzden sizlerden 400-500 TL arası yurt dışında da bulunursa sevinirim orada da fiyat 40-50 Euro arası olabilir soğutucu önerisi bekliyorum.
Kasam ise şudur; Sharkoon TG5.

Çok teşekkür ederim sessiz olması benim için en önemli kriter yani öyle forumda veyahut haber sitelerinde gezdiğimde güç tasarrufu moduna almazsam duramıyorum şu an Wraith Prism'i.
Hocam PWM ayarı yapabilirsiniz attığım ürünün fanı 4 pin PWM. BIOS üzerinden fan ayarı çekersiniz sessiz olur. :)

Tabii önce stok halini deneyin. Gürültülü gelirse fan ayarı yaparsınız.
@Miyavlayan Ejderha @The Man From E.A.R.T.H. @KoltuktakiElektarlar kullanıyor bu ürünü. Hepsi de memnun.

Öncelikle R7 3800X İşlemcimi stok soğutucu ve CPB açık şekilde kullanıyorum, sesten duramıyorum yani 97 VTEC gibi ara gaz vere vere çalışıyor soğutmasından şikayetçi değilim fakat ses inanılmaz rahatsız ediyor kulaklık takınca sorun yok fakat odada bir ben yalnız değilim köpeğim bile rahatsız oluyor o yüzden sizlerden 400-500 TL arası yurt dışında da bulunursa sevinirim orada da fiyat 40-50 Euro arası olabilir soğutucu önerisi bekliyorum.
Kasam ise şudur; Sharkoon TG5.

Kendi fanınızın RPM'ini kısabilirsiniz.

Kendi fanınızın RPM'ini kısabilirsiniz.

CPB kapatırsam hiç sorun yok fakat o kadar para verdikten sonra kullanmamak biraz saçma şu an Microsoft Flight Simulator 20 oynuyorum sıcaklık 63 aniden 68 fan bir son devir sonra geri 63 ki Prime95 testinde 89 dereceyi gördüm.

CPB kapatırsam hiç sorun yok fakat o kadar para verdikten sonra kullanmamak biraz saçma şu an Microsoft Flight Simulator 20 oynuyorum sıcaklık 63 aniden 68 fan bir son devir sonra geri 63 ki Prime95 testinde 89 dereceyi gördüm.

Hocam sizde ayarı düzgün yapın 75'e kadar düşük sesde kalsın sonra yavaş yavaş artsın.

Geri
Yukarı