400 TL laptop soğutucu önerisi

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar yeni laptop satın aldım. Soğutma performansından memnunum. Daha çok stand amaçlı bir soğutucu arıyorum. Öneriniz var mıdır? TX Red Alert 6 Fanlı soğutucu düşünüyordum ama biraz olumsuz yorumlarını gördüm, laptop üstünden kayıyor gibi vs. O yüzden sizlere de sormak istedim. Önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba yeni laptop satın aldım. Soğutma performansından memnunum. Daha çok stant amaçlı bir soğutucu arıyorum. Öneriniz var mıdır? Tx Red Alert 6 fanlı soğutucu düşünüyordum ama biraz olumsuz yorumlarını gördüm, laptop üstünden kayıyor gibi vs. o yüzden sizlere de sormak istedim. Önerilerinizi bekliyorum.

Aldığınız laptop nedir ekran inç açısından?

Alacağınız standın hiç bir anlamı yok bana kalırsa. Yani anlamı yok derken sadece önemli olan şey hava sürkülasyonunu sağlaması. Onun dışında soğutucu materyal olarak metal olursa plastik gibi ısınmaz daha sağlıklı olur soğutma açısından. Kısaca istediğiniz standı alın geçin. Soğutucu stand fanları genel olarak hiç bir işe yaramıyor.

Alacağınız standın hiç bir anlamı yok bana kalırsa. Yani anlamı yok derken sadece önemli olan şey hava sürkülasyonunu sağlaması. Onun dışında soğutucu materyal olarak metal olursa plastik gibi ısınmaz daha sağlıklı olur soğutma açısından. Kısaca istediğiniz standı alın geçin. Soğutucu stand fanları genel olarak hiç bir işe yaramıyor.
Sizin de kast ettiğiniz soğutucular fiyat olarak pahalı değil mi doğru anladıysam? İyi bir soğutucu için ne kadar bütçe gerekir?

Sizin de kast ettiğiniz soğutucular fiyat olarak pahalı değil mi doğru anladıysam? İyi bir soğutucu için ne kadar bütçe gerekir?
Benim demek istediğim şey önemli olan laptop'un yerden yüksek olması. İsterseniz bunu soğutucuyla, isterseniz de laptop'un altına kitap koyun aynı sonucu alırsınız. İstediğiniz kadar soğutucu alıp deneyin aralarında hiç bir fark yok. Sisteminizi soğutmak istiyorsanız Undervolt nedir, nasıl yapılır onu araştırın. Ha illa ben soğutucu alıcam para harcamak istiyorum diyorsanız da Zalman NS-2000'e bakabilirsiniz. Piyasadaki metal yüzeyli en kaliteli standlardan biridir. Kendim kullanıyorum ve memnunum.

HP Victus 16 aldım. 16.1 inç hocam. Özür dilerim belirtmeyi unutmuşum.

Anladım hocam attığın model de tercih edilebilir. Arkadaşın dediği gibi çok bir beklentin olmasın. Ancak laptopun ekstra kendini soğutması açısından artışı olacaktır. Üstüne biraz da standın desteği ile ısınma seviyesinde düşüklük yaşanır elbette. Ancak ne kadar kaliteli ve özellikli bir model tercih edilirse ona göre bu konuştuğumuz durum o kadar düşüklük yaşanır. Arkadaşın attığı Zalman model güzel ve kaliteli olduğunu düşünüyorum. En azından diğer modellere göre evet bütçe olarak pahalı ancak tercih edilebilecek bir ürün. Bana kalırsa o kadar zalmana harcamnıza gerek yok özellikle HP ısınma şikayeti konusunda diğer markalara göre daha az olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle standart bir model almanız yeterli olacaktır metal olması gibi özelliklere bakarak alın. Olsun diye plastik almakta hiçbir işe yaramaz.

Benim demek istediğim şey önemli olan laptop'un yerden yüksek olması. İsterseniz bunu soğutucuyla, isterseniz de laptop'un altına kitap koyun aynı sonucu alırsınız. İstediğiniz kadar soğutucu alıp deneyin aralarında hiç bir fark yok. Sisteminizi soğutmak istiyorsanız Undervolt nedir, nasıl yapılır onu araştırın. Ha illa ben soğutucu alıcam para harcamak istiyorum diyorsanız da Zalman NS-2000'e bakabilirsiniz. Piyasadaki metal yüzeyli en kaliteli standlardan biridir. Kendim kullanıyorum ve memnunum.
Anladım, ilginize teşekkür ederim. Laptopta henüz oyun oynama fırsatım olmadı o yüzden soğutma performansı hakkında bir fikrim yok. Bu benim ilk laptopum o yüzden çok bir bilgi sahibi değilim. Sadece olabildiğince en sağlıklı şekilde laptopu kullanmak için çabalıyorum. Bir laptop soğutucu ile kullanmanın büyük faydası olur diye düşündüm o yüzden böyle bir konu açtım. Söylediğiniz soğutucu şuan da bütçemin 2 katı. Laptopu zor maddi durumlar içinde taksit ile satın alabildim şuan için o kadar bir bütçe ayarlayamam fakat öneriniz için teşekkür ederim. Bütçemi ayarladığım zaman Zalman NS-2000 almaya çalışacağım. Şuan siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? 400 lira bandında bir soğutucu alır mıydınız? Hiç mi bir faydası olmaz?

Boşta sıcaklık durumum bu şekilde: Yük altına sokmadan bu değeri atmanın bir anlamı bilmiyorum gerçi..
1693424903608.png

Anladım, ilginize teşekkür ederim. Laptopta henüz oyun oynama fırsatım olmadı o yüzden soğutma performansı hakkında bir fikrim yok. Bu benim ilk laptopum o yüzden çok bir bilgi sahibi değilim. Sadece olabildiğince en sağlıklı şekilde laptopu kullanmak için çabalıyorum. Bir laptop soğutucu ile kullanmanın büyük faydası olur diye düşündüm o yüzden böyle bir konu açtım. Söylediğiniz soğutucu şuan da bütçemin 2 katı. Laptopu zor maddi durumlar içinde taksit ile satın alabildim şuan için o kadar bir bütçe ayarlayamam fakat öneriniz için teşekkür ederim. Bütçemi ayarladığım zaman Zalman NS-2000 almaya çalışacağım. Şuan siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? 400 lira bandında bir soğutucu alır mıydınız? Hiç mi bir faydası olmaz?

Boşta sıcaklık durumum bu şekilde: Yük altına sokmadan bu değeri atmanın bir anlamı bilmiyorum gerçi..
Eki Görüntüle 1924522
Boşta değerleriniz güzel gözüküyor gayet. Sistemi zorlayacak bir oyun indirin ve oynayın müsait olduğunuz bir zaman. O zaman sıcaklık değerlerinize bakarsınız ve ona göre ihtiyacınız olduğunu düşünürseniz alırsınız herhangi bir soğutucuyu. İlla Zalman almanıza gerek yok. 400 liraya alacağınız herhangi bir soğutucu da iş görür. İyi forumlar.

Boşta değerleriniz güzel gözüküyor gayet. Sistemi zorlayacak bir oyun indirin ve oynayın müsait olduğunuz bir zaman. O zaman sıcaklık değerlerinize bakarsınız ve ona göre ihtiyacınız olduğunu düşünürseniz alırsınız herhangi bir soğutucuyu. İlla Zalman almanıza gerek yok. 400 liraya alacağınız herhangi bir soğutucu da iş görür. İyi forumlar.
Hocam soğutucu yerine direkt bir sehpa ya da stand gibi bir şey almaya karar verdim. Bu fiyatlara sehpalara ve standlara baktım çok hoşuma giden ürünler oldu. Henüz karar veremedim belki forumda bu konu hakkında da bir konu açarım. Bugün 400 küsür TL'ye çok güzel bir sehpa buldum ve sehpanın üstünde ayrıyeten 2 tane de fan var. Çok bir etki etmez ama yine de idareten bir hava üfler. Aslında ben altında fan olmasından öte delikler olmasını tercih ederim. Öyle bir sehpa arıyorum, laptopu koyacağım bölümde delikler olursa daha iyi olur gibi geldi.. İlginiz için teşekkürler.

Hocam soğutucu yerine direkt bir sehpa ya da stand gibi bir şey almaya karar verdim. Bu fiyatlara sehpalara ve standlara baktım çok hoşuma giden ürünler oldu. Henüz karar veremedim belki forumda bu konu hakkında da bir konu açarım. Bugün 400 küsür TL'ye çok güzel bir sehpa buldum ve sehpanın üstünde ayrıyeten 2 tane de fan var. Çok bir etki etmez ama yine de idareten bir hava üfler. Aslında ben altında fan olmasından öte delikler olmasını tercih ederim. Öyle bir sehpa arıyorum, laptopu koyacağım bölümde delikler olursa daha iyi olur gibi geldi.. İlginiz için teşekkürler.

@TylerDurdenAynıBen Merhabalar tekrardan, çok rahatsız ettim sizi kusura bakmayın. Bir an önce bir sehpa almak istiyorum artık çünkü laptopu direkt bir zemine koyarak kullanınca içim rahat etmiyor altını havalandırmam gerek diye düşünüyorum.. Bir türlü nasıl bir şey alacağıma karar veremedim.

Fanlı Sehpa böyle bir şey buldum çok içim ısınmadı siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.amazon.com.tr/Portatif-Katlanabilir-Bilgisayar-Çalışma-Sehpası/dp/B07ML49LNM?source=ps-sl-shoppingads-lpcontext&ref_=fplfs&psc=1&smid=A1N1PQFUS8P1B1 bir de şöyle bir şey buldum bunun görünüşü çok hoşuma gitti ama laptopu koyma yerinde biraz delikler olsa daha iyi olurmuş gibi geliyor bana şahsen.(bu sehpanın linkini bir türlü paylaşamadım normal yazı olarak gidiyor olarak gözüküyor ben de. Sizde de öyleyse size zahmet kopyala yapıştır yapıp bakabilir misiniz?)

Yoksa direkt laptopu ince kollarla tutan, altını epey bi açık bırakan sıradan standlardan mı almalıyım? Forumda bu konu hakkında da bir konu açma düşüncem vardı fakat öncelikle size sormak istedim. Nasıl bir şey almalıyım sizce? Yani fiyat olarak 500 TL bandına bir şekilde çıkabilirim ama beni çok zorlar yine de. Maksimum 300-400 liralık bir bütçede bir şey bulunabilirse çok hoş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı