400 TL RAM önerisi

EmirTasx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 400 TL gibi bir bütçem var Monster laptopumda bu RAM mevcut RAM'i 16'ya çıkartmak istiyorum. Şu an bu bütçeye alabileceğim en iyi performans kaybı yapmayacak RAM hangisidir? Ne tercih etmeliyim? Yardımcı olur musunuz?

8e883ffd-7965-4bba-ae5a-e5e63c85b07c.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine aynı şekilde DDR4 8 GB 3200 MHz Crucial marka ram alırsanız iyi olur.
Bu şekilde değil de CPU-Z üzerinden atmanızı öneririm.

En uygun bu var malesef piyasada. Daha ucuza yok.

Kağıt üzerinde özellikleri birebir aynı. Sorunsuz çalışması lazım yani. Aynı ram olmadığı sürece uyumsuzluk şansı var ama oldukça düşük.

RAM'ın aynısından bir tane daha almanız en sağlıksı olacaktır.
Kardeş aynısı yok demek ki soruyor?

Sorun çıkaracağını zannetmiyorum dediğim gibi ama daha bilindik markalardan almak istiyorsanız en azından 500 gözden çıkarmalısınız bu piyasada. Ben daha uygun bulamadım.
Burada 9 TL daha ucuz aynı satıcı :D

Kardeş aynısı yok demek ki soruyor?

Sorun çıkaracağını zannetmiyorum dediğim gibi ama daha bilindik markalardan almak istiyorsanız en azından 500 gözden çıkarmalısınız bu piyasada. Ben daha uygun bulamadım.
Nasıl olmaz bir RAM'ın aynısından?

Farklı marka RAM'lerde mavi ekran, donma, ani kapanma gibi sorunlar mevcut. Bu yüzden Recep Baltaş da dahil kit RAM önerilir. Aynı RAM'dan bulabiliyorken farklısını almaya gerek yok.

Sıfır olarak bir kaç sitede var lakin çok güven vermediği için ikinci el olarak rahatlıkla bulabilir.

CPU-Z ekran alıntısını atmanız daha iyi olacaktır. Birebir aynı özellikteki bir RAM alırsanız çift kanal ile performansta belirgin bir artış olacaktır.
Not: Görselin açılışında problem varmış. Bakıyorum şimdi. 🙂

Nasıl olmaz bir RAM'ın aynısından?

Farklı marka RAM'lerde mavi ekran, donma, ani kapanma gibi sorunlar mevcut. Bu yüzden Recep Baltaş da dahil kit RAM önerilir. Aynı RAM'dan bulabiliyorken farklısını almaya gerek yok.

Sıfır olarak bir kaç sitede var lakin çok güven vermediği için ikinci el olarak rahatlıkla bulabilir.

Artık satılmıyordur belki? Hatta üretimi durmuştur ?
2. el tercih edecekse sorun yok.

Artık satılmıyordur belki? Hatta üretimi durmuştur ?
2. el tercih edecekse sorun yok.
2.el de bulmak mümkün(Link koydum zaten). Sıfır olarak satan bir kaç yer var ama bana güven vermediği için onların linkini bırakmadım. Araştırma sonucu başka yerler de bulanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı