400 TL spor yaparken kullanılacak kulaklık önerisi

Hocam sırf meraktan soracağım. Kulaklık hadi bir yerde zararlı diyelim sporu bu kadar tehlikeye atacak neyi var açıklar mısınız? Hayatımın yarısı spor salonlarında yarısı da dövüş sporlarında geçti her zaman aktif kullandım. Bende olmadı başkasında olmaz olayında değilim yanlış anlaşılmak istemem lakin bunun zararları nedir hem onu açıklarsan hem de kanıtlanmış bir şey sunarsan okumak dinlemek isterim.
İç kulak denge sistemi sizin düzgün hareket etmenizi sağlar. Bunun içinde dengeyi sağlarken iç kulağın tek ihtiyacı olan şey hava akışı. Bunu engellediğiniz anda insanların fizyolojik gücüne göre yorgunluk ve dengesinde etkilenmeler, hatta ruhsal dengesine göre baş ağrıları ile başlar. Kulaklık ile her şey yapılır. Yapılmaz değil. Ama sporu daha kaliteli yaşamak için kulaklarınızın denge sistemi çok önemlidir. Bir de o sırada yapılan işe göre odaklanmanın yaptığınız şeye etkinliğe değil de müziğe kaymasına sebep olur ve bu bile yapılan işin kalitesini etkiler ama bunu bazen farkedemeyiz. Bunun önemini iç kulak rahatsızlığı yaşayanlardan dinleme şansınız olursa daha çok önemi ortaya çıkar hatta. O nedenle hepimiz buna dikkat edelim ve yaptığımız sporun kalitesini daha da arttıralım.

İç kulak denge sistemi sizin düzgün hareket etmenizi sağlar. Bunun içinde dengeyi sağlarken iç kulağın tek ihtiyacı olan şey hava akışı. Bunu engellediğiniz anda insanların fizyolojik gücüne göre yorgunluk ve dengesinde etkilenmeler, hatta ruhsal dengesine göre baş ağrıları ile başlar. Kulaklık ile her şey yapılır. Yapılmaz değil. Ama sporu daha kaliteli yaşamak için kulaklarınızın denge sistemi çok önemlidir. Bir de o sırada yapılan işe göre odaklanmanın yaptığınız şeye etkinliğe değil de müziğe kaymasına sebep olur ve bu bile yapılan işin kalitesini etkiler ama bunu bazen farkedemeyiz. Bunun önemini iç kulak rahatsızlığı yaşayanlardan dinleme şansınız olursa daha çok önemi ortaya çıkar hatta. O nedenle hepimiz buna dikkat edelim ve yaptığımız sporun kalitesini daha da arttıralım.

Yoksa kulaklığın yüksek ses dinlenmesi, uzun süre kullanımı, bakteriyel sorunlar, kir, kulağa baskı vs. bunlar tabii zararlı onlara sözümüz yok tabii. Lakin sporda en çok ağız ve burundan hava sirkülasyonu gerçekleştiğinden hava akışında sorun yaşanmaz hocam. Aldığım eğitimlerde hiç duymadım. 2 ayrı dövüş antrenörlüğü, sporcu beslenmesi uzmanlığı ve az da olsa plates. Ha kulaklıksız yapılsa olmaz mı olur tabii. Müziğin orada motivasyonu spora daha iyi odaklanmayı zihni daha iyi etkiliyor orası da faydalı tabii :) müzik dinlemenin ruhen ve fiziksel faydasını zaten söylemiyorum. Tabii tabii rahatsızlığı olan kişileri ayrı tutuyorum hocam istisnalara giriyor. Şunu ama not olarak yazmak isterim. Spora bir yan etkisi ya da diğer organları kötü etkileyecek bir durum söz konusu değil. En azından şu an için tabii bunu dedik diye sabah akşam kulaklıkla dolaşmayın. Spor günleri birkaç saat dinlemek yeterlidir. Yoksa genel en başta dediğimiz yan etkiler hep var kbb doktorlarının bize aktardığı şekilde. İleri de mesela bluetooth kulaklık beyni etkiliyormuş filan diye bir haber çıkar o ayrı :) Genel olarak kulaklığın zararlarını bilelim arkadaşlar. Yorumunuz için teşekkürler.

Merhaba, bütçem 400 TL. Genelde Anker Soundcore Life Q10 kulaklık önerilmiş. Sporda şarkı dinlemek için almak istiyorum ama sporda o kullanılmaz dediler. Sizce sporda kullanılır mı ya da başka önerir misiniz?
Kullanılır bence çok ağır bir şey yapılmadıkça.
Onun dışında kancalı kulaklıklardan alınabilir isterseniz.
Beats Powerbeats, Soundpeats Truewings, QCY T6 gibi bir şey alınabilir.
Haylou alacaksa T15 daha mantıklı olur bence.
T15, GT1 Plus kadar iyi değil. Üst model gibi görünebilir ama daha alt bir model. Kalite olarak GT1 ile farkı yok.

Son düzenleme:
Zaten Q10 varmış arkadaşta. Bu ondan kötü. Oturduğum yerde başımı sallarken düşüyordu. 😅
560 imiş bu. 500 idi benimki. Ama aynı tasarım zaten.
Anladığım kadarıyla ben kulak içi almam lazım bulacam artık çaresini küçük slikonlar oluyo mu bilgin varmı?
Zaten Q10 varmış arkadaşta. Bu ondan kötü. Oturduğum yerde başımı sallarken düşüyordu. 😅
560 imiş bu. 500 idi benimki. Ama aynı tasarım zaten.
Bu kulaklık iyi midir bilginiz varmı bunu almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı