400 TL SSD Önerisi

Whitess.

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler. Elimde bulunan Samsung ST1000LM024 1 TB HDD maalesef aşırı yavaş kaldı ve SSD almayı düşünüyorum. 400 TL'den yukarı çıkabileceğimi maalesef sanmıyorum.
  • Anakart modeli: H410M-A-PRO.
  • İşlemci: i3-10100F.

O bütçeye sıfır SSD pek yok, 400 TL altı SSD'ler de sizi memnun etmeyecek maalesef. Ama yine de SSD lazımsa bu var. Kapasitesi epey düşük.

Gigabyte 120GB 500MB-380MB/s 2.5" SATA3 SSD (GP-GSTFS31120GNTD)​

Bu SSD nasıl acaba?

Gigabyte 120GB 500MB-380MB/s 2.5" SATA3 SSD (GP-GSTFS31120GNTD)​

Bu SSD nasıl acaba?
Giriş seviyesi için güzel, PNY'nin muadili. 60 TL daha verebilirsen bu var.

Giriş seviyesi için güzel, PNY'nin muadili. 60 TL daha verebilirsen bu var.

120 GB modelini alsam bir sıkıntı olur mu? Aradaki fark sadece kapasitesidir değil mi?

120 GB modelini alsam bir sıkıntı olur mu? Aradaki fark sadece kapasitesidir değil mi?
Olmaz, aradaki fark sadece kapasitesi değil. 240 GB modelinde okuma/yazma hızı bir tık daha yüksek ama önemsenecek düzeyde değil. Şu anlık bunları bulabildim, detaylı bilgi sahibi değilim.

Olmaz, aradaki fark sadece kapasitesi değil. 240 GB modelinde okuma/yazma hızı bir tık daha yüksek ama önemsenecek düzeyde değil. Şu anlık bunları bulabildim, detaylı bilgi sahibi değilim.
Hocam az önce 120 GB PNY SSD siparişimi verdim. Yardımlarınız için teşekkür ederim, inşallah sıkıntı çıkarmaz. PC'yi elimdeki HDD'den çok daha hızlandıracağından eminim.

Geri
Yukarı