400 TL'ye 7.1 Kulaklık Önerisi

hudut34

Kilopat
Daha fazla  
Sormak istediğim bir şey var arkadaşlar.
Deneyimlerim sonucu Steelseries Arctis3-5-7 serisi parasının karşılığını konfor dışında pekte veremeyen bir seri olduğu izlenimi verdi, Cloud 2 vb kulaklıklar da gereğinden ve hak ettiğinden çok daha pahalıya satılıyor kanımca.
Ben Trust GXT 340 kulaklığın ses kalitesi ve 7.1 olayının baya sağlam olduğunu birçok kişiden ve incelemeden duydum ve gördüm fakat şunu merak ettim, bu kulaklıktan sonra çıkan GXT 350 ve 353 gibi modeller de var ve bunlarda hem malzeme hem de konfor bir tık daha iyileştirilmiş fakat acaba ses ve mikrofon yine 340'daki kalitede mi? Bu konuda çok kaynak bulamadım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Ayrıca diğer marka ve modelleri deneyimleyip özellikle bu Trust ile karşılaştırma yapabilecek arkadaşlar varsa çok yararlı olur.
Normalde iyi bir 7.1 kulaklık için 400 TL'ye kadar bütçe ayırırım istersem.
Yorumlarınızı bekliyorum, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Trust gibi kalitesiz bir markayla Arctis serisini karşılaştırmak saçmalık. Arctis serisi gayet kalitelidir, fiyatını hak ediyor. Sağda solda, atıp tutan insanların yorumlarına denk gelmişsiniz birçok kişi gibi. 7.1 için Arctis 3 alınabilir.

Trust kalitesiz zaten hocam yalnız bu gxt 340 kulaklıkta gerçekten güzel iş çıkarmışlar.SS arctis serisini kendim deneyimledim ve gerçekten 7.1 olarak başarılı bulmadım yeterince,ses düzeyi ve mikrofon olarakta yetersiz geldi (300,500tl bantları için tabi)normalde güzel bir seri, benim için en önemli olay pubg-fortnite gibi fps oyunlarda ses kasabilmek.Günde 2 veya 3 saat oyun oynayacağım , konfor çok aşırı rahatsız olmadığı sürece ilk kriterim değil.Bu kriterler ışığında bu ürünler dikkatimi çekti, özellikle deneyimleyen ve karşılaştırma yapabilecek olan arkadaşların yorumu önemli bu yüzden.
Kısacası burda trust zaten adi diye yazmanıza gerek yok, deneyim ve teknik detay anlatacak arkadaşlara açığım.

Ses düzeyi oldukça yeterli. İlk başta bende de düşüktü fakat sorun çözülünce ses seviyesini %50 üstüne çıkaramıyorum. Daha yükseği çok fazla geliyor.
Video izlerken de sesi sona getirip masaya koyuyorum öyle izliyorum.

Mikrofon olarak Realtek'in bir kaç ayarını yapmak gerekli. Onun dışında oldukça güzel Clearcast bir mikrofona sahip. Zaten ürünün iddası da "Best Gaming Microphone"

7.1 olarak da ben başarılı buldum. Her oyunda rakibin nerden geldiğini saptamak çok kolay.

SM-A710F cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Ses düzeyi oldukça yeterli. İlk başta bende de düşüktü fakat sorun çözülünce ses seviyesini %50 üstüne çıkaramıyorum. Daha yükseği çok fazla geliyor.
Video izlerken de sesi sona getirip masaya koyuyorum öyle izliyorum.

Mikrofon olarak Realtek'in bir kaç ayarını yapmak gerekli. Onun dışında oldukça güzel Clearcast bir mikrofona sahip. Zaten ürünün iddası da "Best Gaming Microphone"

7.1 olarak da ben başarılı buldum. Her oyunda rakibin nerden geldiğini saptamak çok kolay.

Dostum 7.1 teknolojisini sunan kalitesiz markalardan uzak durun. Bu markalar 7.1 teknolojisini yansıtamıyor ve feci derecede ses dengesizliği oluşuyor. Arctis serisi gayet başarılı bir seridir. Arctis serisi 7.1 deneyimini en iyi derecede sunan nadir birkaç kulaklık arasında yer alır.

Trust gxt 340 modelini deneme fırsatınız oldu mu hocam,dengesizlikler var derken denediğiniz için mi bunu diyorsunzu yoksa tahmini mi söylüyorsunuz ? Ayrıca Ss arctis gerçekten ggüzel bir kulaklık fakat mikrofon olsun ses düzeyi olsun hoşuma gitmedi, ayrıca 7.1 i çok başarılı bulmadım, yorumlara baktığımda da bu doğrultuda birçok şikayet gördüm.Başka denediğiniz kulaklıklar varsa öneri alabilirim açığım.

Biz size öneri yapıyoruz hala "mikrofon, ses düzeyi" deyip duruyorsunuz. Öyle bir sıkıntı şu ana kadar dediğim gibi rastlamadım. @Jira da kullanıyor o da böyle bir sıkıntı olmadığını söyledi. Eğer sizin içinizi rahatlayacaksa söyleyeyim. "Trust GXT 340 müthiş bir kulaklıktır. Hemen alın. Ben Arctis aldım pişmanım. Mikrofonu çok kötü, ses düzeyi düşük, 7.1 berbat. Trust almamak için beklenmeniz hata. (!)"

Trust gxt 340 modelini deneme fırsatınız oldu mu hocam,dengesizlikler var derken denediğiniz için mi bunu diyorsunzu yoksa tahmini mi söylüyorsunuz ? Ayrıca Ss arctis gerçekten ggüzel bir kulaklık fakat mikrofon olsun ses düzeyi olsun hoşuma gitmedi, ayrıca 7.1 i çok başarılı bulmadım, yorumlara baktığımda da bu doğrultuda birçok şikayet gördüm.Başka denediğiniz kulaklıklar varsa öneri alabilirim açığım.
Hocam deneme fırsatım olmadı fakat bu tarz ucuz ve kalitesiz markaların insanları 7.1 teknolojisi ile nasıl kandırdıklarını biliyorum. 7.1 teknolojisi pahalı bir teknolojidir. Bu markalar ise bu teknolojiyi ucuza sunuyorlar ve içindeki kullandıkları sürücülerin kalitesizliği yüzünden ses dengesizliği meydana geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada arctis hakkında ses düzeyinin yetersizliği hakkında bir haber var. Nereden yayıldı bilmiyoruz fakat öyle bir sıkıntı yok ses düzeyi gayet yeterli.

7.1 bu fiyat bandında en iyi Arctis 3'te var. Konforlu ve mikrofonu gayet yeterli. Ha yok illaha ben kafama buyruk iş yaparım, en iyi ben anlarım diyorsanız Trust alın. Zaten 5 6 aya kalmaz meyvelerini verir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı