400 TL'ye Ekran Kartı Tavsiyesi

dogan1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemimde bir ekran kartı ve power suplyy upgradei yapacağım. Power suplyy olarak
www.vatanbilgisayar.com: Corsair Vs Serisi 550W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar bu power i satın aldım ama takmadım. Bununla birlikte yeni nesil GPU'lu 400 TL'ye bir ekran kartı almayı dusunuyorum.

Sistemim:
  • Power suplyy : Corsair 550 watt
  • CPU : intel core 2 quad 3.06 Ghz
  • Anakart : gigabyt GA-G41M Combo
  • Ram :Kingstone 1333 8GB
  • HDD : Samsung 2TB 7200 rpm + 120 GB Sandisk SSD
Bununla birlikte Nvidia ekran kartlarının çalışma teknolojileri sayesinde işlemciye daha az yük bindirdiğini duydum ve işlemcim eski bir model olduğu için Nvidia gpu ile daha stabil olabileceğini düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU'nun CPU'ya daha az iş bırakmasını DirectX API sağlar. AMD ekran kartları için özelleştirilmiş Mantle API sayesinde CPU'ya daha da az yük biner.

Bu durumda AMD tabanlı bir GPU almam daha mantıklı olur. Yakın zamanda çıkacak Mantle teknolojisi sayesinde daha stabil çalılması mümkün oluyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı