4000₺ 2K monitör tavsiyesi

Ferdi61

Hectopat
Herkese günaydın, arkadaşlar 2K monitör alacağım ama kararsızım.

Kara cumayı bekleyeceğim. Bütçem 4000. sizce hangisini almalıyım? Başka monitör önerisine açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
LG olanı öneririm.

Bu arada bütçenizin altında ama Samsung LC27H70 (model ismini tam hatırlamıyorum fiyatı 3000-3300 TL civarındaydı) tercih edilebilir.

@hzmendel o monitörün renk kalitesi kötü, ayrıca Casper markası hiç güven vermiyor.

Ne tür oyunlar oynarsınız?

Viewsonic kağıt üstünde güzel görünse de kronik ekran yırtılma/görüntü bozulma sorunu mevcut. Biraz riskli.

LG renk olarak muazzam ama kontrast oranı düşük, siyahlar pek iyi gözükmeyecektir. Tabii bu sizin pek umurunuzda değilse alınabilir. LG ile benzer ama kontrast'ı biraz daha iyi olan buna bakılabilir;

Acer da fiyatına göre alınabilir ama onun yerine Samsung CHG70 öneririm. Eğer kavis tercih edebilirseniz uzun uzun bahsederim ondan da.

Bu arada ekran kartınız nedir?

Bütçeniz 3000 TL civarı ise kesinlikle Samsung CHG70.

chg70.PNG

4000 TL civarı ise ASUS TUF VG27AQ
vg27aq.PNG

LG olanı öneririm.

Bu arada bütçenizin altında ama Samsung LC27H70 (model ismini tam hatırlamıyorum fiyatı 3000-3300 TL civarındaydı) tercih edilebilir.

@hzmendel o monitörün renk kalitesi kötü, ayrıca Casper markası hiç güven vermiyor.

YouTube video atmayı düşünüyorum sence yeterli midir.
Black firiday indirimlerinde bu monitörü takipte kalın, fiyatı düşerse kaçırmayın derim.

Aşırı pahalı yine de sağ ol.

ViewSonic kağıt üstünde güzel görünse de kronik ekran yırtılma/görüntü bozulma sorunu mevcut. Biraz riskli.

LG renk olarak muazzam ama kontrast oranı düşük, siyahlar pek iyi gözükmeyecektir. Tabii bu sizin pek umurunuzda değilse alınabilir. LG ile benzer ama Kontrast'ı biraz daha iyi olan buna bakılabilir;

Acer'da fiyatına göre alınabilir ama onun yerine Samsung CHG70 öneririm. Eğer kavis tercih edebilirseniz uzun uzun bahsederim ondan da.

ViewSonic kağıt üstünde güzel görünse de kronik ekran yırtılma/görüntü bozulma sorunu mevcut. Biraz riskli.

LG renk olarak muazzam ama kontrast oranı düşük, siyahlar pek iyi gözükmeyecektir. Tabii bu sizin pek umurunuzda değilse alınabilir. LG ile benzer ama Kontrast'ı biraz daha iyi olan buna bakılabilir;

Acer'da fiyatına göre alınabilir ama onun yerine Samsung CHG70 öneririm. Eğer kavis tercih edebilirseniz uzun uzun bahsederim ondan da.

YouTube video atmayı düşünüyorum sence yeterli midir?

Geri
Yukarı