4000-4500 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
4000-4500

BneEmiN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ocak ayında yaza kadar parça parça toplayacağım sisteme alacağım ekran kartı için net bir şey düşünemiyorum aklımda AMD RX 5700 XT vardı fakat RTX 3060 Ti geldi ama umduğum fiyatta değil sizce ne yapmalıyım 3060 Ti fiyatları düşer mi? Önerdiğiniz ekran kartları bu fiyat aralağında nelerdir?

Yaza kadar toplayacağım dediğiniz zaman önünüzde çok fazla seçenek oluyor.
Her iki grafik kart üreticisi de bu tarihlerden önce piyasaya birkaç model daha sunmayı planlıyorlar (beklenen modellere buradan ulaşabilirsiniz).
Her halükarda bu bütçeyle 5700xt vb. kart almanızı tavsiye etmem. İleride oluşabilecek fiyatlarda doların seyrinin yapacağı etkiyi ve beklemeyi tercih etmeniz durumunda yüksek eflasyon/ dolar kuru yansımalarını göz önünde bulundurmanız sizi karlı çıkarabilir.

Yaza kadar toplayacağım dediğiniz zaman önünüzde çok fazla seçenek oluyor.
Her iki grafik kart üreticisi de bu tarihlerden önce piyasaya birkaç model daha sunmayı planlıyorlar (beklenen modellere buradan ulaşabilirsiniz).
Her halükarda bu bütçeyle 5700xt vb. kart almanızı tavsiye etmem. İleride oluşabilecek fiyatlarda doların seyrinin yapacağı etkiyi ve beklemeyi tercih etmeniz durumunda yüksek eflasyon/ dolar kuru yansımalarını göz önünde bulundurmanız sizi karlı çıkarabilir.
Teşekkür ederim. Bir sorum olacak size, ben 3060ti ekran kartlarının bu itopya vb. mağazalardaki fiyatlarını pahalı buldum ocak ayında bu kartlara iyi bir indirim gelirse 6700 serisini beklemeden almak mantıklı olur mu?

Ben de o magazaların fiyatlarını pahalı buluyorum. Ara modeller geldikçe biraz daha insaflı rakamları konuşuyor olabileceğimizi umuyorum.
İndirim yakalarsanız elbette almak mantıklı olur. Bizimki gibi işleyen ekonomik sistemlerde bir ürünü ''taban'' fiyatına yakalamak hedef olmamalı diye düşünüyorum.

Merhaba ocak ayında yaza kadar parça parça toplayacağım sisteme alacağım ekran kartı için net bir şey düşünemiyorum aklımda AMD RX 5700 XT vardı fakat RTX 3060 Ti geldi ama umduğum fiyatta değil sizce ne yapmalıyım 3060 Ti fiyatları düşer mi? Önerdiğiniz ekran kartları bu fiyat aralağında nelerdir?
3060 Ti alman daha iyi olur. Fiyat konusun da emin değilim benim gözümde şuan 3060Ti a göre bir eş değer rakip yok. Bundan dolayı fiyatı düşmeyedebilir veya çok geç fiyatı düşer.

Geri
Yukarı