4000-4500 TL monitör önerisi

Hocam bende bu segmentte monitör arıyorum. RX560 kullanıyorum çok üst düzey FPS alamıyorum. Monitör değişmemin bir anlamı var mı?

İyi bir monitör ile oyunculuk keyfin de artış sağlarsın. Almanı tavsiye ederim.
Bir monitörden aşırı beklentin yoksa ve bütçe kısıtlıysa ASUS VP'yi alabilirsin. Giriş seviyesine göre iyi bir panele sahip ve renk kalitesi de kötü değil. Siyahları kötü sadece.

İtopya'da G2412F indirimdeydi ama bitmiş o üzdü. Yeni diye kimse de pek yorum yapamıyordu. Zaten AOC sp modelini düşünüyorum ama Amazon'daki yorumlarda çok fazla ölü piksel iadesi, değişimi olduğu için ekstra şüphe ettim, forumlarda da benzer yorumlar vardı. Yabancı yorum olarak aldıktan 2-3 ay sonra da ölü piksel oluştuğunu söyleyen de vardı. Bu yorumlardan dolayı da ekstra şüphe ettim çünkü cidden fazla yaşanmış. Mümkünse uzun süreli kullanmayı düşünüyorum. Yok yine de al diyorsanız başka model bulamadım zaten.

Ölü piksel meselesi şansa dayalı bir konu. Bu alacağın her marka ve modelde de olabilir.
AOC konuştuğumuz modellerden daha üstün bir model. Bana sorarsan Amazon'un iade politikasından dolayı bu monitörü tercih ederdim. Diğer satıcılara göre Amazon daha avantajlı.

İyi bir monitör ile oyunculuk keyfin de artış sağlarsın. Almanı tavsiye ederim.
Bir monitörden aşırı beklentin yoksa ve bütçe kısıtlıysa ASUS VP'yi alabilirsin. Giriş seviyesine göre iyi bir panele sahip ve renk kalitesi de kötü değil. Siyahları kötü sadece.

Ölü piksel meselesi şansa dayalı bir konu. Bu alacağın her marka ve modelde de olabilir.
AOC konuştuğumuz modellerden daha üstün bir model. Bana sorarsan Amazon'un iade politikasından dolayı bu monitörü tercih ederdim. Diğer satıcılara göre Amazon daha avantajlı.

Hocam 80-90 FPS civarında geziyorum 60 civarı olan oyunlar da var. Elimdeki 60 Hz monitöre göre gözle görülür bir oyun keyfi artışı sağlarsam almayı düşünüyorum açıkçası. AOC G2SP düşünüyorum.

Hocam 80-90 FPS civarında geziyorum 60 civarı olan oyunlar da var. Elimdeki 60 Hz monitöre göre gözle görülür bir oyun keyfi artışı sağlarsam almayı düşünüyorum açıkçası. AOC g2sp düşünüyorum.

Bazı oyunlarda 144FPS alabiliyor olmama rağmen önce bilgisayarı değiştirmeyi tercih ettim ama siz bilirsiniz. Monitöre bu kadar para ayırmanız gereksiz geliyor benim görüşümce PC bu haldeyken.

Sizin bakış açınız da mantıklı. Bilgisayarı değişmek bayağı pahalı patlayacağı için i7 4770K Rx560 ile devam edecem. Monitörü de biraz daha canlılık akıcılık falan olsun diye değiştirmek istiyordum. Bu arada sizin konuyu bayağı dağıttım kusura bakmayın.

Sizin bakış açınız da mantıklı. Bilgisayarı değişmek bayağı pahalı patlayacağı için i7 4770K RX560 ile devam edeceğim. Monitörü de biraz daha canlılık akıcılık falan olsun diye değiştirmek istiyordum. Bu arada sizin konuyu bayağı dağıttım kusura bakmayın.

Önemli değil size de fikir vermeye, yardımcı olmaya çalıştık.

Sizin bakış açınız da mantıklı. Bilgisayarı değişmek bayağı pahalı patlayacağı için i7 4770K RX560 ile devam edeceğim. Monitörü de biraz daha canlılık akıcılık falan olsun diye değiştirmek istiyordum. Bu arada sizin konuyu bayağı dağıttım kusura bakmayın.

Canlılık olacaksa HDR olması lazım HDR olacaksa güçlü bilgisayar lazım.

Önemli değil size de fikir vermeye, yardımcı olmaya çalıştık.
Çok sağolun teşekkür ediyorum. Görünen o ki boşa masraf oluyor bilgisayarı değişmedikçe.

Canlılık olacaksa HDR olması lazım HDR olacaksa güçlü bilgisayar lazım.
İ7 4770K ve Rx560 eldeki T24D390EW monitörüme anca yeterli sonucunu çıkarıyorum ozaman.

Hocam 80-90 FPS civarında geziyorum 60 civarı olan oyunlar da var. Elimdeki 60 Hz monitöre göre gözle görülür bir oyun keyfi artışı sağlarsam almayı düşünüyorum açıkçası. AOC G2SP düşünüyorum.

72 FPS üzeri aldığın oyunlarda 144Hz monitörün akıcılığını kaybetmezsin. Sync yardımıyla bu akıcılık hatta daha stabil olabilir.
Eski 1050 Ti'lı bir sistem vardı. 144Hz alabildiğim oyunlar CS1 ve LoL'du ama yine de monitör kullanıyordum.
Sistemim kötü monitör alınmaz diye bir mantık yok. Belki tam verimli kullanamazsın o kadar.

72 FPS üzeri aldığın oyunlarda 144Hz monitörün akıcılığını kaybetmezsin. Sync yardımıyla bu akıcılık hatta daha stabil olabilir.
Eski 1050 Ti'lı bir sistem vardı. 144Hz alabildiğim oyunlar CS1 ve LoL'du ama yine de monitör kullanıyordum.
Sistemim kötü monitör alınmaz diye bir mantık yok. Belki tam verimli kullanamazsın o kadar.

T24D390EW monitörden AOC 24G2SP geçmeye değer mi peki?
•Rx 560
•İ7 4770K

T24D390EW monitörden AOC 24G2SP geçmeye değer mi peki?
•Rx 560
•i7 4770K

Bu 24 inç bir TV.
İlk defa gördüğüm bir görüntüleme aygıtı. Monitör ile arasında farklılıklar mevcut. Monitör yüksek tazeleme oranına sahip. Görüntü de çok fark ediyor.
Genel olarak memnunsan geç diye de zorlamak olmaz.
Sistemin iyi olmayabilir ama daha kötü sistemlerle de 1080P/144Hz monitör kullanan çok kişi var.
TV'den memnun değilseniz monitöre geciş yapın. İleri de sistem değiştirirsen monitör hazır olmuş olur. Bir handikapı yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı