4000-4500 TL R5 1600 Tabanlı Sistem Toplama

Peki, iki anakart arasındaki diğer farklar neler?
En basit örneği Gigabyte anakartların Dual BIOS'a sahip olmasıdır. Yani ana BIOS'a bir şey olursa ve kullanılmaz hale gelirse, yedek BIOS yardımıyla sistemi açabilir ve ana BIOS'u tekrar yükleyebilirsiniz. Sırf onun için bile alınır.
Ayrıca Gigabyte anakartlar RAM frekansı konusunda en az sorun çıkaran anakartlardır.

En basit örneği Gigabyte anakartların Dual BIOS'a sahip olmasıdır. Yani ana BIOS'a bir şey olursa ve kullanılmaz hale gelirse, yedek BIOS yardımıyla sistemi açabilir ve ana BIOS'u tekrar yükleyebilirsiniz. Sırf onun için bile alınır.
Ayrıca Gigabyte anakartlar RAM frekansı konusunda en az sorun çıkaran anakartlardır.
Teşekkürler, M olmayan modeli daha iyi sanırım; yerine bunu alsam nasıl olur?
GIGABYTE GA-AB350-GAMING AMD B350 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.)MHz Anakart

Teşekkür ederim, aynı fiyata 3200MHz bulursam almam daha mantıklı olur mu, bir de işlemci, HDD, anakartı bu siteden alacaktım ancak diğer sitelerde hiçbir sıkıntı yaşamazken, üç kere denememe rağmen bankadan gelen kodu girdikten sonra bilgilerimin hatalı olduğunu söylüyor.
Aynı fiyata 3200 MHz tabii ki daha mantıklı olacaktır. Ben o siteden hiç alışveriş yapmadım, yani bilemeyeceğim.

GPU hariç tüm bileşenleri sipariş edeyim mi, sizce?
Abi bende aynı senin durumundayım. Kasım ayında başladım araştırma yapmaya. İki aya yakın süredir araştırma yapıyorum. Yedi farklı bilgisayar bileşenini on(10) farklı siteden takip ediyorum.
Sana acizane tavsiyem, evvela acele etme.
İndirimleri takip etmeye çalış. her indirim hakikatte indirim olmuyor.
Geçen hafta Hepsiburada.com da kdv indirimi vardı öncesinde inventus.com.tr da işlemci ve Ram daha uygun fiyata geliyordu
Bileşenlerin marka ve modellerini belirle net bir şekilde sonrasında onun üzerine aramaya yap.
Fiyat araştırması ile inan 200-300 Tl cebimde kaldı.

Bi de @aybrktrhn üstadın tavsiyelerini dinlemekte fayda var. Zamanında sağolsun bana yardımcı olmuşlardı. :)
Acele edip paranı israf etme ekran kartı için. Sabrın sonu selamettir elbet..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı