4000-4500 TL Sistem Toplama

Bora Çulhan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar konuyu uzatmayacağım, belirttiğim fiyat doğrultusunda sistem arıyorum (toplama). Yeni skylake sistem mi olsun yoksa eski tip mi olsun bilmiyorum. Benim için önemli olan performans. Bu yüzden eski tip topla daha güçlü olur derseniz benim için o bile olur. Yanlız 4500 TL'yi geçmezse memnun olurum. Surround sound bir kulaklık ve mouse da alacağım çünkü. Oyunculara yönelik olsun yanlız. Şimdiden belirteyim ekran kartını GTX modellerinden başka almayı düşünüyorum. Herşeyi toplayıp resim atarsanız veya yazarsanız çok memnun olurum, şimdiden ayırdığınız vakit için teşekkürler.

Amacın oyun performans ise bu sistem sana yeticek hatta artacaktır bende bu sistemi toplayacağım sanada tavsiye ederim.
Screenshot_2015-09-22-22-24-30.png
Screenshot_2015-09-22-22-24-54.png

Ara Toplam3.741,96 TL
Toplam KDV673,55 TL
Sepet Toplam Fiyatı4.415,51 TL
[TBODY] [/TBODY]

Bu bütçeye R9 390X sığardı ama Nvidia istediğin öyle yaptım. Bu sisteme bir soğutucu da şart, çünkü işlemci üzerinde stok soğutucu gelmiyor.

Amacın oyun performans ise bu sistem sana yeticek hatta artacaktır bende bu sistemi toplayacağım sanada tavsiye ederim.
Eki Görüntüle 107007 Eki Görüntüle 107008
Teşekkürler tavsiyen için. Fakat i7 olsa daha iyi olurdu.

Ara Toplam3.741,96 TL
Toplam KDV673,55 TL
Sepet Toplam Fiyatı4.415,51 TL
[TBODY] [/TBODY]
Bu bütçeye R9 390X sığardı ama Nvidia istediğin öyle yaptım. Bu sisteme bir soğutucu da şart, çünkü işlemci üzerinde stok soğutucu gelmiyor.
Anlıyorum abi. Hangisi daha iyi olurdu peki? GTX 970 mi R9 390X mi? Önemli olan hangisinin performansının daha iyi olması ve önerdiğin diğer sistem bileşenlerine uyumlu olması. Önerdiğin bir soğutucu var mı ayrıca ?

R9 390x'in en ucuzu 1800 TL ve o kart DCU3 gibi bir soğutma ile bile 85 derecelerde. Eğer o kartı alacaksa biraz beklemeli GIGABYTE modeli daha serin olacak diyorlar.

Dostum altarnatif olarak şöyle bir sistem toplanılabilir. SSD eklemek yerine anakartı yükselttim çünkü Kingston V300 SSD almak yerine para biriktirip iyi bir SSD almak çok daha iyi olacaktır. Çok zorda kalmadıkça PC Mate alınmamalı.

Screenshot_2015-09-26-17-40-59.png

R9 390x'in en ucuzu 1800 TL ve o kart DCU3 gibi bir soğutma ile bile 85 derecelerde. Eğer o kartı alacaksa biraz beklemeli GIGABYTE modeli daha serin olacak diyorlar.

Dostum altarnatif olarak şöyle bir sistem toplanılabilir. SSD eklemek yerine anakartı yükselttim çünkü Kingston V300 SSD almak yerine para biriktirip iyi bir SSD almak çok daha iyi olacaktır. Çok zorda kalmadıkça PC Mate alınmamalı.

Eki Görüntüle 107057
Ben de o şekilde düşünüyorum. Abi ses kartı falan nerden geliyor? Bu toplama işinde yeniyim de.

85 derece olması karta zarar vermez.

Kardeşim forumda bir sürü konu var şimdi bu konuya da diğerleri gibi saptırmayalım.

Kartın 85 derece olması zarar vermez çünkü Asus'un parça kalitesi iyi. Fakat fazla ısınan kart frekans düşürecektir. Ayrıca kartın fabrika çıkışlı OC ısısı bu kadarken ekstra Overclock yapmak...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı