4000-4500TL hazır sistem karşılaştırması-20 sistem kapışıyor!

Sosyal`de son dönemde çok fazla hazır sistem karşılaştırma konusu açılıyrodu, ben de 4000 TL bütçe için böyle bir tablo hazırladım. Peki, siz olsanız hangi sistemi alırdınız? Cevabınızı ve yorumlarınızı bekliyorum, tabloyu incelediğiniz için de teşekkür ediyorum.
karşılaştırma4000.png

Sosyal`de son dönemde çok fazla hazır sistem karşılaştırma konusu açılıyrodu, ben de 4000 TL bütçe için böyle bir tablo hazırladım. Peki, siz olsanız hangi sistemi alırdınız? Cevabınızı ve yorumlarınızı bekliyorum, tabloyu incelediğiniz için de teşekkür ediyorum.
Eki Görüntüle 482060
Tablo güzel olmuş elinize sağlık.

R7 2700 MAX olan daha avantajlı gözüküyor.
Ryzen 3000 serili bir sistem var onda da 3400G var.
R5 2600 vs R7 2700 gibi bir şey bu.
AMD ekran karı tarafında da bu sistemler arasında en güçlü GPU RX 590(5700XT hariç) da o sistemde kullanılmış.
Böyle düşünüyorum.

Ben sizin yerinizde olsam Uber sistemini seçerdim.Dengeli ve uzun vadede sorun çıkartmayacak bir sistem olarak gözüküyor.Fakat PSU hakkında bir fikrim yok.2600X işlemci ve 16 gb ram ile birlikte geliyor ve üstüne 1660S ile fark yaratıyor.1660 super karşılaştırmalarda rx590 dan daha iyi bir performans sergiliyor.Fakat bu sistem oyun haricinde render işleri için kullanılacaksa o zaman 2700 lü seçenek de düşünülebilir.Ama tabiki de o zaman 8gb ram yetmeyecektir vs sorunlar çıkar.Önerim Uber.

Arkadaşlar birkaç açıklama yapayım:
  • R7 2700 MAX, R7 2700'ün Spire yerine Max soğutuculu hali. Başka bir farkı yok.
  • R5 3400G i7 6700K ile hemen hemen eşit.
  • Haklısınız, karşılaştırma pek eşit olmadı. RX570 ile RX5700XT'nin aynı karşılaştırmada olması da yanlış lakin aynı fiyat bandında olduğu için ekledim.
  • Ben kendi sistemlerimin dışında oyun amaçlı Frekans P2'yi 240GB SSD-RX5700 ile (250TL fark çıkıyor galiba), iş için de Vatan'ın sistemini alırdım. Ancak bence bu sistemlerin arasından en mantıklı olanı Macro-NEXT. Çünkü hem performans hem de kalite olarak iyi bir konumda.
@Sylveon @272054 @HABAR @tacomert

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı