4000-5000₺ arası oyun bilgisayarı

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler yakınlarda Allah kısmet ederse bilgisayar alacağım. Full oyun odaklı bir PC alacağım, biraz araştırdım tek tek parça alırsam taksit yapamam bu yüzden kendi bulduğum en iyi seçenek:
Bu oldu başka öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasalar çok çok dandik, özellikle içindeki güç kaynakları yüzünden elemeniz lazım. Power Boost markasından kesinlikle uzak durun, sisteminizi bu markaya emanet etmeyin.

Kullanılan SSD sorunlu, okuma/yazma hızları düşebiliyor, fazla ısınabiliyor, siyah ekran hatalarına bile sebebiyet verebiliyor.

Ekran kartı tek fanlı, soğutması kötü olur. ITX sistem toplamıyoruz ki? Neden koymuşlar acaba 🙃

Anakart A320, bu bütçede B450 kullanılması lazımdı. 100 liracık fark var arada zaten.

Özelleştirme olarak da çöp Power Boost kasalardan başka bir şey seçilmiyor. SSD aynı şekilde, ekran kartı ve anakart da aynı şekilde. "Her türlü kazığı yiyeceksin' demişler yani🙂

Sistem çöp.

Buna bakabilirsiniz;

Bu şekilde satın alabilirsiniz. Sonradan bir 8GB RAM daha ekleyin, bütçe varsa direkt olarak 2X8GB RAM ile almanız çok iyi olur. Fiyatı biraz tuzlu açıkçası, toplamak daha ucuza geliyor ama kötü bir sistem değil.
1602746279677.png

Kasalar çok çok dandik, özellikle içindeki güç kaynakları yüzünden elemeniz lazım. Power Boost markasından kesinlikle uzak durun, sisteminizi bu markaya emanet etmeyin.

Kullanılan SSD sorunlu, okuma/yazma hızları düşebiliyor, fazla ısınabiliyor, siyah ekran hatalarına bile sebebiyet verebiliyor.

Ekran kartı tek fanlı, soğutması kötü olur. ITX sistem toplamıyoruz ki? Neden koymuşlar acaba 🙃

Anakart A320, bu bütçede B450 kullanılması lazımdı. 100 liracık fark var arada zaten.

Özelleştirme olarak da çöp Power Boost kasalardan başka bir şey seçilmiyor. SSD aynı şekilde, ekran kartı ve anakart da aynı şekilde. "Her türlü kazığı yiyeceksin' demişler yani🙂

Sistem çöp.

Buna bakabilirsiniz;

Bu şekilde satın alabilirsiniz. Sonradan bir 8 GB RAM daha ekleyin, bütçe varsa direkt olarak 2x8GB RAM ile almanız çok iyi olur. Fiyatı biraz tuzlu açıkçası, toplamak daha ucuza geliyor ama kötü bir sistem değil.
Eki Görüntüle 702519

Teşekkür ederim.

Sistem çöp.

Buna bakabilirsiniz;

Bu şekilde satın alabilirsiniz. Sonradan bir 8 GB RAM daha ekleyin, bütçe varsa direkt olarak 2x8GB RAM ile almanız çok iyi olur. Fiyatı biraz tuzlu açıkçası, toplamak daha ucuza geliyor ama kötü bir sistem değil.
Eki Görüntüle 702519

Şimdi baktım da taksit seçenekleri çok az yani belli kartlara var sadece.

Sistem çöp.

Buna bakabilirsiniz;

Bu şekilde satın alabilirsiniz. Sonradan bir 8GB RAM daha ekleyin, bütçe varsa direkt olarak 2X8GB RAM ile almanız çok iyi olur. Fiyatı biraz tuzlu açıkçası, toplamak daha ucuza geliyor ama kötü bir sistem değil.
Eki Görüntüle 702519
Hocam, güç kaynağı şans işi benim fikrimce.

Şu powerboost markasına gereksiz nefreti açık söyleyeyim anlamıyorum binanızda ki elektrik sistemi bozuksa suçlu psu değildir arkadaşlar, araya bi dengeleyici koymadığınız sürece hiç bir psu bilgisayarınızı kurtarmaz 2,5 yıldır arkadaşım powerboost kullanıyor herhangi bir sorun görmedi. Bu bence sadece bir mitten ibaret

Ş.

Şu Power Boost markasına gereksiz nefreti açık söyleyeyim anlamıyorum binanızda ki elektrik sistemi bozuksa suçlu PSU değildir arkadaşlar, araya bir dengeleyici koymadığınız sürece hiçbir PSU bilgisayarınızı kurtarmaz 2, 5 yıldır arkadaşım Power Boost kullanıyor herhangi bir sorun görmedi. Bu bence sadece bir mitten ibaret.

Şu an kullandığım güç kaynağı 11 senelik sıkıntı çıkarmadı Power Boost'a çıkarmaz gibi duruyor.
TECHNOMANIA/AMD Ryzen 3 3100/MSI GTX 1650 SUPER AERO ITX OC 4GB/8GB DDR4/240GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA peki bu nasıl

Son düzenleme:
Teknik özellikleri başka arkadaşlar daha iyi değerlendirecektir ancak ben o kasa tasarımını hiç beğenmedim öndeki 3 fan doğru dürüst hava almaz o panelden dolayı önü telli panel versiyonları var onlardan almanız daha iyi olabilir (bkz. Power Boost T01B)

Açıkçası toplamak her türlü daha mantıklı toplamazsanız bile ramini 2*8 almanızı tavsiye ederim ekran kartıda 4gb altı olmasa iyi olur.Power boost önermiyorum ama sizin tercihiniz.

Geri
Yukarı